Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Mikkel Michelsen przypieczętuje tytuł czy czeka nas niespodzianka? 4. runda SEC w Pardubicach [ZAPOWIEDŹ]

Mikkel Michelsen
Fot. Zlatá přilba Pardubice

Autor: Krzysztof Choroszy

Mikkel Michelsen przypieczętuje tytuł czy czeka nas niespodzianka? 4. runda SEC w Pardubicach [ZAPOWIEDŹ]

Już dzisiaj odbędzie się ostatnia z czterech rund cyklu SEC w Pardubicach. Na 2 dni przed słynną Zlatą Prilbą czeski ośrodek zagości finałowy turniej o tytuł indywidualnego mistrza Europy.

Do Pardubic z bezpieczną przewagą przyjdzie lider klasyfikacji generalnej, Mikkel Michelsen. Duńczyk ma obecnie 8 punktów zaliczki nad swoim rodakiem, Leonem Madsenem, a nad trzecim Januszem Kołodziejem jest to aż 12 „oczek”. Wszystko wskazuje więc na to, że to właśnie Michelsen zostanie mistrzem Europy i wywalczy sobie tym samym pozostanie w cyklu Grand Prix. Żużel jest jednak nieprzewidywalny i zobaczymy podczas zawodów, jak to się zakończy.

Faworytami pardubickiej rundy SEC są pierwsi trzej żużlowcy klasyfikacji generalnej, ale większość kibiców może wskazywać tutaj Janusza Kołodzieja, który jadąc tylko w dwóch turniejach, potrafił wspiąć się aż na podium. Oprócz pierwszej trójki o zwycięstwo może powalczyć Dominik Kubera, który w stawce SEC również potrafił pojechać świetnie, jak również Andrzej Lebiediew. Łotysz ostatnio poradził sobie bardzo dobrze w lidze szwedzkiej, będąc liderem swojej Dackarny w pierwszym finale Bauhaus-Ligan. Stawkę uczestników uzupełni Petr Chlupac, który otrzymał „dziką kartę” na rundę europejskiego czempionatu, a rezerwowymi będą Hynek Stichauer i Matous Kamenik

Czwartą rundę SEC w Pardubicach widzowie obejrzą na antenie TVP Sport. Start zawodów zaplanowany został na godzinę 20:05. Przez deszcz zapowiadany w czeskim mieście od godziny 16, mogą one zostać przesunięte na sobotę, a mecz o 3. miejsce PGE Ekstraligi prawdopodobnie odbyłby się w niedzielę, z racji na udział zawodników obu drużyn w turnieju.

Lista startowa 4. rundy SEC w Pardubicach:

 1. Dominik Kubera (Polska)
 2. Janusz Kołodziej (Polska)
 3. Vaclav Milik (Czechy)
 4. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
 5. Andrzej Lebiediew (Łotwa)
 6. Leon Madsen (Dania)
 7. Kacper Woryna (Polska)
 8. Grzegorz Zengota (Polska)
 9. Mikkel Michelsen (Dania)
 10. Jan Kvech (Czechy)
 11. Dimitri Berge (Francja)
 12. Kai Huckenbeck (Niemcy)
 13. Andreas Lyager (Dania)
 14. Adam Ellis (Wielka Brytania)
 15. Patryk Dudek (Polska)
 16. Petr Chlupac (Czechy)
 17. Hynek Stichauer (Czechy)
 18. Matous Kamenik (Czechy)

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *