Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Leon Madsen zwycięża w Bydgoszczy! Słaba końcówka Kołodzieja [RELACJA]

Leon Madsen

Autor: Jakub Bielak

Leon Madsen zwycięża w Bydgoszczy! Słaba końcówka Kołodzieja [RELACJA]

Leon Madsen wygrał w 3. rundzie cyklu Tauron Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oprócz niego na podium stanęli Mikkel Michelsen oraz Dominik Kubera. Niespodziewanie jako ostatni w finale przyjechał najlepszy w rundzie zasadniczej Janusz Kołodziej.

Pierwsza seria przyniosła już parę niespodzianek. Liderujący w cyklu Mikkel Michelsen bardzo męczył się w biegu otwarcia, w którym startował z czwartego pola. Ostatecznie w dość słabej na papierze stawce Duńczyk zajął dopiero trzecie miejsce. W następnym biegu już dwa „oczka” odrobił do niego Janusz Kołodziej, który nie chce się poddawać w walce o tytuł mistrza Europy, mimo przegapienia jednego turnieju z powodu kontuzji. „Koldi” pokonał naprawdę dobre nazwiska – Lyagera, Madsena i Worynę, wygrywając z ogromną przewagą.

Janusz Kołodziej dopisał do swojego dorobku drugą „trójkę”. Madsen z kolei stanął naprzeciwko swojego kolegi z Tauron Włókniarza – Mikkela Michelsena. W pojedynku Duńczyków lepszy byłby Madsen, jednak bieg został przerwany z powodu oderwania się baneru reklamowego od bandy dmuchanej. W powtórce zrehabilitował się lider cyklu, który skutecznie bronił się przed atakami starszego rodaka.

W połowie zawodów w końcu z dobrej strony pokazał się Woryna. Zawodnik rodem z Rybnika po dwóch startach bez punktu, dopisał do swojego dorobku pierwsze zwycięstwo. Bieg wcześniej jako pierwszy do mety dojechał po raz kolejny Janusz Kołodziej. Niestety w pierwszej odsłonie tej gonitwy na tor bardzo groźnie upadł Grzegorz Zengota. Na jego szczęście koziołkujący motocykl zawinął się tak, że nie uderzył ani w niego, ani w nadjeżdżającego Antonio Lindbaecka.

W czwartej serii „trójki” do swojego dorobku dopisali: Andreas Lyager, Leon Madsen, Kai Huckenbeck oraz… po raz czwarty tego wieczoru Janusz Kołodziej. Zawodnik Fogo Unii Leszno tym razem wygrał bez problemu bezpośredni pojedynek z Mikkelem Michelsenem. Tym samym odrobił kolejny punkt straty do lidera całego cyklu. Bez cienia wątpliwości wszyscy na stadionie i przed telewizorami, wiedzieli, kto jest dziś na torze najszybszy.

Pierwszym, który pokonał Kołodzieja, był Kai Huckenbeck. Niemiec przeprowadził absolutnie fantastyczny atak na wejściu w drugi łuk i z trzeciej pozycji przedarł się zarówno przed Polaka, jak i przed szalejącego pod bandą Lebiediewa. Ostatecznie i tak oczywiście lider Fogo Unii Leszno wygrał rundę zasadniczą, a razem z nim do finału wszedł Mikkel Michelsen, który wygrał ostatni bieg rundy zasadniczej. W barażu z kolei zmierzyć się mieli Madsen, Huckenbeck, Lindbaeck i Kubera.

W biegu ostatniej szansy ci wyżej notowani zawodnicy – Madsen i Kubera – nie pozostawili wątpliwości. Duńczyk wyszedł ze startu i tyle go widzieli. Za jego plecami kapitalne szarże pod bandą wykonywał Dominik Kubera. Polak szybko poskromił Huckenbecka i Lindbaecka i odjechał daleko od nich.

Lider Tauron Włókniarza Częstochowa potwierdził swoją dominację w finale, który wygrał z dużą przewagą. Za jego plecami przyjechał Mikkel Michelsen. O trzecie miejsce rywalizowali Dominik Kubera oraz wyraźnie słabnący w końcówce zawodów Kołodziej. Górą był młodszy z Polaków.

Wyniki 3. finału Tauron Speedway Euro Championship w Bydgoszczy

NrNazwisko IIIIIIIVVVIVIIRazem
1Leon Madsen123333315
2Mikkel Michelsen13323214
3Dominik Kubera232022110
4Janusz Kołodziej33332014
5Kai Huckenbeck22d33110
6Antonio Lindbaeck3311109
7Patryk Dudek122139
8Andrzej Lebiediew312219
9Andreas Lyager211318
10Szymon Woźniak3t0126
11Kacper Woryna0w3216
12Adam Ellis021126
13Dimitri Berge012205
14Grzegorz Zengota20w002
15Jan Kvech100001
16Vaclav Milikd01d01
R1Kacper Pludra11
R2Kacper Łobodziński

Fot. Własne

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *