Przejdź do treści
Aktualności

Mieszko Mudło zwycięzcą Golden Boy Trophy! W Gdańsku rywalizowali przyszli żużlowcy

Golden Boy Trophy

Autor: Jakub Bielak

Mieszko Mudło zwycięzcą Golden Boy Trophy! W Gdańsku rywalizowali przyszli żużlowcy

Mieszko Mudło wygrał Golden Boy Trophy i zdobył trofeum im. Zenona Plecha. DRUTEX – jeden z liderów europejskiego rynku stolarki okienno-drzwiowej – ponownie był sponsorem elitarnym zawodów, w których biorą udział najmłodsi adepci żużla nie tylko z Polski, ale też z Danii czy Niemiec.


Tegoroczna edycja zawodów odbyła się 23 czerwca na gdańskim mini torze, który mieści się w sąsiedztwie stadionu, na którym rywalizują zawodnicy Wybrzeża – przy ulicy Zawodników 1.
Uczestnikami byli chłopcy w wieku 10-14 lat, którzy trenują i rywalizują w speedway’u na motocyklach z silnikami o pojemności 80-125 cm3. Nie tylko ścigali się na torze, ale też mogli
spotkać się z legendami czarnego sportu. Podczas zawodów w Gdańsku emocji nie brakowało. Ostatecznie wygrał Mieszko Mudło. W tej edycji całe podium zajęli młodzi polscy zawodnicy. Drugi był bowiem Franciszek Szczyrba, a trzeci Wiktor Klecha.

Gratulujemy nie tylko zwycięzcy, ale wszystkim uczestnikom tych zawodów. O wielu z nich pewnie za kilka lat będzie głośno w dorosłym żużlu. Sporcie wyjątkowym, gdzie szczególne liczą się innowacje i nowe technologie, choć oczywiście nie zastąpią nigdy pracowitości i talentu. Od lat wspieramy polski sport, nie tylko żużel. Sukcesy zawsze nas cieszą. My staramy się je odnosić w biznesie na światowych rynkach, a sportowe wartości, w tym fair play, od zawsze są nam bardzo bliskie – mówi Gabriela Gusztyn-Popławska, dyrektor ds. PR w firmie DRUTEX.

Jestem bardzo wdzięczny i dumny, że firma DRUTEX SA po raz kolejny była z nami. Razem stworzyliśmy wspaniałe wydarzenie dla młodych żużlowców, a jednocześnie upamiętniliśmy tatę. To coś szczególnego – powiedział Krystian Plech, syn legendy polskiego żużla i organizator turnieju.

Zdjecie3
Zdjecie2

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *