Przejdź do treści
Artykuły

Lubelscy kibice mają dość! Zorganizowali manifestację

Lubelscy kibice

Autor: Aleksandra Bronisz

Lubelscy kibice mają dość! Zorganizowali manifestację

Nie od dziś się mówi o tym, że Lublin potrzebuje nowego stadionu żużlowego. Aby pokazać swoją determinację, stowarzyszenie kibiców Speedway Euphoria zorganizowało w środowy wieczór manifestację w centrum Lublina.

Kilkaset osób zebrało się na placu litewskim w Lublinie, aby zaapelować do prezydenta miasta o nowy stadion dla Motoru. Wszystko przez to, że mają dość walki o bilety czy przychodzenia 2 godziny przed meczem, by zająć dobre miejsce. Kibice chcą zdecydowanych działań odnośnie budowy nowego stadionu.

8C4C6B8F 87C8 44E6 9494 A4B4A21C5903 e1655958232187
Lubelscy kibice mają dość! Zorganizowali manifestację 4

Celem spotkania było pokazanie, jak wiele kibiców czeka na powstanie nowego stadionu. Zebrani pokazali, że losy lubelskiego żużla nie są im obojętne. Zarówno podczas ostatniego meczu z Ostrowem Wielkopolskim, jak i podczas dzisiejszego spotkania w centrum Lublina były zbierane głosy do petycji dotyczącej budowy stadionu.

Oprócz popularnych przyśpiewek, śpiewanych na stadionie, manifestujący krzyczeli „Nowy stadion dla Lublina”. Takie hasło również widniało na koszulkach pierwszych 300 osób, które przyszły na manifestację.

17F4A9BB 4508 4D02 AF6C 3D94C3AE76B5
Lubelscy kibice mają dość! Zorganizowali manifestację 5

Sport żużlowy jest wizytówką Lublina. To dzięki niemu wizerunek miasta się polepszył. Wpływ na to miały akcje kibiców podczas pandemii, gdy na stadiony nie mogli wchodzić kibice. Lubelscy fani znaleźli wtedy rozwiązanie. Cały świat obiegły fotografie kibiców na podnośnikach oglądających mecze.

To lubelscy kibice dostali specjalnego „Szczakiela” za ich gościnność i kulturalny doping w pierwszym sezonie Motoru w Ekstralidze. Dzięki pozytywnemu wrażeniu klubu i kibiców z Lublina odbyły się tam dwa turnieje Grand Prix 2021. Jest to światowa impreza, która ściąga kibiców z różnych zakątków świata.

4F718B06 85E0 4207 B726 56C243F0DE41
Lubelscy kibice mają dość! Zorganizowali manifestację 6

Kibice zrobili dużo dla miasta, teraz chcą, by miasto zrobiło coś dla nich. Tym czymś jest budowa nowego stadionu, na którym będą mogli komfortowo oglądać mecze. Taki, który pomieści wszystkich chętnych, którzy chcą kibicować lubelskim Koziołkom. Taki, który będzie wizytówką miasta, bo przecież  Lublin to żużel”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *