Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Ogłoszono dziką kartę na inaugurację cyklu SEC!

dziką kartę

Autor: Jakub Żak

Oceń Wpis

Ogłoszono dziką kartę na inaugurację cyklu SEC!

Już 2 lipca na torze w Rybniku odbędzie się pierwsza runda Speedway Euro Championship. Organizatorzy ogłosili już nazwisko zawodnika, który z dziką kartą pojedzie w inauguracyjnych zawodach.

71385793 1994168244019508 3170626771523469312 n
fot. Sandra Rejzner

W Rybniku tzw. „dzikusem” będzie wychowanek lokalnego klubu, czyli Kacper Woryna. Zawodnik Włókniarza Częstochowa w pojedynczej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Europy wystartował już w 2016 i w 2018. Natomiast w 2019 i 2020 był stałym uczestnikiem cyklu SEC. W obecnym sezonie PGE Ekstraligi Woryna ma średnią 1.81, co czyni go 17. zawodnikiem rozgrywek.

Rybniczanin niestety nie zdołał dostać się do SEC Challenge, bo w turnieju eliminacyjnym w węgierskim Debreczynie zajął dopiero 10. miejsce, przez co nie stracił szansę na bycie stałym uczestnikiem. Wręczenie dzikiej karty Worynie to z pewnością bardzo dobra decyzja. Żużlowiec jest w dobrej dyspozycji i na pewno wniesie sporo jakości do turnieju, a dodatkowo jego obecność w turnieju zachęci wielu kibiców z Rybnika i Częstochowy do odwiedzenia stadionu przy Gliwickiej.

W trakcie rundy w Rybiku w parku maszyn znajdą się również Marko Lewiszyn i Paweł Trześniewski, którzy będą pełnić rolę rezerwowych podczas inauguracji cyklu SEC.

Lista wszystkich stałych uczestników razem z niedawno ogłoszonymi dzikimi kartami znajduje się TUTAJ.

Reklamy

fot. Sandra Rejzner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×