Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Krzysztof Buczkowski może przebierać w ofertach! Zainteresowanie wykazały 3 kluby 1. Ligi Żużlowej

Krzysztof Buczkowski
fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Krzysztof Buczkowski może przebierać w ofertach! Zainteresowanie wykazały 3 kluby 1. Ligi Żużlowej

W ostatnich tygodniach pojawiła się ogromna ilość spekulacji na temat przyszłości Krzysztofa Buczkowskiego. Stało się jasne, że opuści on szeregi Falubazu Zielona Góra. Nie było wiadomo jednak, kto pokusi się o transfer jednego z lepszych zawodników tegorocznej edycji 1. Ligi Żużlowej. Wiemy o zainteresowaniu kilku klubów.

Pozyskaniem Krzysztofa Buczkowskiego poważnie zainteresowana jest Abramczyk Polonia Bydgoszcz, która musi się wzmacniać, aby w przyszłym sezonie zawalczyć o PGE Ekstraligę. Chęć transferu wychowanka GKM-u Grudziądz wyraża również zespół Cellfast Wilków Krosno. Podobnie jak Polonia krośnianie budują skład, aby powrócić po roku nieobecności do elity. Trzecim zainteresowanym jest ROW Rybnik. Rybniczanie najprawdopodobniej pożegnają się z Patrykiem Wojdyło, którego zastąpić miałby właśnie Buczkowski. Na ten moment nie do końca wiadomo, kogo z tej trójki wybierze 37-latek.

Krzysztof Buczkowski może być w przyszłym sezonie kluczową postacią w 1. Lidze Żużlowej. Na ten moment ma on jedną z najlepszych średnich, a odejście takich zawodników jak Przemysław Pawlicki czy Wiktor Przyjemski sprawi, że może się stać najlepszym żużlowcem ligi. Nic dziwnego, że tyle klubów zabiega o transfer 37-letniego wychowanka GKM-u. Gdzie trafi popularny „Buczek”? Przekonamy się w najbliższym czasie.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *