Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Kibice chcą zrzucić się na kontrakt swojej gwiazdy!

Żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Kibice chcą zrzucić się na kontrakt swojej gwiazdy!

Transfer utalentowanego Wiktora Przyjemskiego do PGE Ekstraligi jest już niemal pewny. Jedynym warunkiem pozostania w Bydgoszczy młodzieżowca byłby awans Polonii do najwyższej klasy rozgrywkowej, jednak w obliczu tego, jak mocny jest Falubaz Zielona Góra, wydaje się to być bardzo mało prawdopodobne, żeby nie powiedzieć, że prawie niemożliwe.

Drużyną, do której młodzieżowiec przejdzie po sezonie 2023 będzie Motor Lublin, który o Przyjemskiego walczył już od kilku tygodni i to właśnie do nich na 99 procent przejdzie 18-letni talent z Bydgoszczy. Na to jednak nie chcą pozwolić kibice Polonii, którzy są gotowi posunąć się do ciekawej rzeczy.

Na Facebookowej grupie fanów bydgoskiej drużyny pojawił się pomysł, aby zorganizować zbiórkę, w której każdy kibic przekażę na kontrakt zawodnika po100 złotych, a przy 15 tysiącach ludzi całość wyniesie półtora miliona złotych. Część kwoty pokryłby również bydgoski klub i mogłoby to starczyć na przekonanie 18-latka do pozostania w macierzystej drużynie.

Słuchajcie, a może MY zatrzymamy Wiktora w Bydgoszczy? Gdyby 15 tysięcy ludzi zrzuciło się każdy po 100 PLN mamy półtora melona. Dać jemu na sprzęt, do tego miałby z klubu kasę, może by został, bo rozwijać się może u nas jeszcze rok lub dwa. Taki Lublin może szybko się zwinąć i nikt nie będzie miał z tego pożytku – napisał autor postu w grupie Abramczyk Polonia Bydgoszcz na Facebooku.

Taka zrzutka jest pierwszym pomysłem w Bydgoszczy, od momentu odejścia Tomasza Golloba, co pokazuje, jak ważnym dla miejscowych kibiców zawodnikiem jest Wiktor Przyjemski. Jego zatrzymanie wydaje się być jednak niemożliwe, gdyż dla samego młodzieżowca najważniejszy jest rozwój i jazda w PGE Ekstralidze, czego Polonia prawdopodobnie nie będzie w stanie zapewnić.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *