Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Hansen obecny na meczu w Rybniku: Jest nadzieja, że będę gotowy na 100% na następny sezon

Hansen
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Hansen obecny na meczu w Rybniku: Jest nadzieja, że będę gotowy na 100% na następny sezon

Patrick Hansen jest obecny w Rybniku i wspiera swój zespół w walce o finał play-off 1. Ligi Żużlowej. Duńczyk przed meczem udzielił wywiadu Canal+. Opowiedział o tym, jak się czuje, jakie otrzymał wsparcie od kibiców, a także, czy wróci na tor w sezonie 2024.

Na pewno czuję się dużo lepiej niż po tym upadku, bo to było coś okropnego dla mnie i dla moich najbliższych, ale na całe szczęście myślę, że to nie jest tak złe, jak myśleliśmy. Jest ruch w moich nogach. Tylko jeszcze lewa stopa się gdzieś tam nie rusza, ale to wszystko jest nowe. Kręgosłup czuje się bardzo dobrze po operacji. Robię coraz więcej tych ruchów i myślę, że jest dużo nadziei na przyszłość. – powiedział na wstępie młody Duńczyk.

Zawodnik ROW-u został zapytany o to, jak wpłynęło na niego wsparcie od kibiców, a także od całego środowiska żużlowego. 24-latek przyznał, że ilość wiadomości, jakie otrzymał, była dla niego niewyobrażalna.

To było niemożliwe. Byłem w szoku. Wiadomo, te pierwsze parę dni przy telefonie nie byłem, bo nic nie było wiadomo. Ale później, jak otwierałem telefon, to wow. Ogromne wsparcie i bardzo chciałem podziękować wszystkim za to. Z drużyny też jestem bardzo dumny, że chłopaki dali radę i mam nadzieję, że dadzą radę też tu w półfinale przejść do finału. To by była piękna historia. – mówił przed kamerami Canal+

Wszyscy zastanawiamy się, czy Duńczyk będzie w stanie wrócić do sportu żużlowego. Sam zawodnik jest pozytywnej myśli i planuje wrócić do jazdy od początku przyszłego sezonu, choć jednocześnie wie, że na ten moment nic nie jest pewne.

To jest trochę emocjonujące, jak słyszę teraz te motorki. […] Ale to w ogóle jest dziwne, po prostu chcę usiąść na motor jak najszybciej. Tak jak mówię, nic mi nic nie gwarantuje, bo jest parę rzeczy, które jeszcze nie są na 100%. To są nerwy, a nerwy to ciężki temat. Ale jest taki cel i taka nadzieja, że będę gotowy na 100% na przyszły sezon, ale czas pokaże. Jeszcze jest za szybko, żeby to powiedzieć. – powiedział Hansen.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV DZIŚ NA ŻYWO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *