Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA/Wywiady

Jacek Ziółkowski o stanie zdrowia Dominika, formie i bardzo dobrej postawie juniorów

Jacek Ziółkowski

Autor: Dominika Polesińska

Oceń Wpis

Jacek Ziółkowski o stanie zdrowia Dominika, formie i bardzo dobrej postawie juniorów

Drużyna Motoru Lublin mocnym i pewnym akcentem zakończyła spotkanie pokonując zespół z Grudziądza 57:33. Jak piątkowe spotkanie podsumowuje Jacek Ziółkowski?

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Większość osób spodziewała się, że mecz Motor Lublin – GKM Grudziądz będzie dość wyrównany, ponieważ obie drużyny miały wygrane po dwa mecze. Spotkanie potoczyło się zupełnie inaczej. Koziołki znacznie odskoczyły Grudziądzowi. Jak Pan podsumuje to spotkanie?

Jacek Ziółkowski: „Powiem tak, Grudziądzowi nie idzie na naszym torze. Tak jak Włókniarz Częstochowa zawsze czuje się tutaj bardzo dobrze to GKM z reguły ma na lubelskim torze duże problemy. Można było zauważyć, że Nicki Pedersen na pewno nie był w pełni dyspozycji po środowym upadku w lidze duńskiej. Nawet nie wykorzystano jego rezerwy taktycznej. Zawodnicy obu drużyn dzisiaj mieli problemy z torem. Po opadach deszczu jakie były dzisiejszej nocy i wczoraj cały dzień, sprawiał zawodnikom kłopoty. Miejmy nadzieje, że wreszcie ta pogoda się ustabilizuje i będzie można w normalnych warunkach przygotować się do treningów i do zawodów”.

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Czy w takim razie Motor powinien obawiać się meczu wyjazdowego w Grudziądzu?
Jacek Ziółkowski: „My się nie obawiamy niczego na żadnym meczu. My na każdy mecz jedziemy walczyć o zwycięstwo. Ostatnio nie udało nam się wygrać w Grudziądzu, ale ja już w swojej karierze z innymi klubami z Lublina wielokrotnie zwyciężałem i myślę, że z aktualnym klubem wreszcie wywieziemy stamtąd dwa a w tym przypadku 3 punkty”.

Reklamy

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): To już drugie domowe zwycięstwo. Czy myśli Pan, że w tym sezonie Z5 będzie również twierdzą Motoru?
Jacek Ziółkowski: „Będziemy się starali tak robić, żeby do końca sezonu tak było”.

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Czy ma Pan jakieś informacje na temat stanu zdrowia Dominika Kubery?
Jacek Ziółkowski:
„Jest poobijany po tym potężnym „dzwonie”, natomiast więcej wykażą już dokładniejsze badania. Na razie nie ma widocznych, większych kontuzji, złamań. Czuje ten upadek w kościach”.

Dominika Polesińska (Best Speedway TV): Mocnym ogniwem Motoru są juniorzy. Różnica pomiędzy innymi zespołami jest zauważalna. Uważani są za najlepszą parę juniorską.
Jacek Ziółkowski: „Tak. Oprócz wspaniałej postawy Maksyma Drabika, podkreślam, że juniorzy pojechali naprawdę doskonale. Zdobyli łącznie 19 punktów. Końcówka w wykonaniu Cierniaka i Lamparta – świetny bieg. Mimo że Mateusz był po upadku, gdzie zawodnik prawie przejechał mu po głowie, to w powtórce potrafił pojechać i wygrać. Jestem bardzo zadowolony z postawy juniorów dzisiaj”.

fot. motorlublin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×