Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Gorzów nie chce Speedway Grand Prix. Zawody mogą odbyć się w Gdańsku

Gorzów
Fot. Taylor Lanning

Autor: Dawid Ociepa

Gorzów nie chce Speedway Grand Prix. Zawody mogą odbyć się w Gdańsku

Coś, co jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się niemożliwe, może niedługo okazać się prawdą. Ekstraligowej ebut.pl Stali Gorzów finansowo nie spina się organizowanie rundy Speedway Grand Prix, dlatego w klubie poważnie myślą o tym, ażeby zawody rozegrano na innym torze. Poważnym kandydatem na nowy obiekt SGP jest… Polsat Plus Arena w Gdańsku!

Jak podaje portal gorzowskie24.pl, Waldemar Sadowski – prezes ebut.pl Stali Gorzów niedawno zagroził władzom miasta, że może sprzedać prawa do rozgrywania Speedway Grand Prix innemu ośrodkowi żużlowemu. Niewielu spodziewało się, że sternik ekstraligowego zespołu jest w stanie to zrobić, ale ostatnie informacje wskazują na to, że trwają poważne rozmowy w sprawie przeniesienia zawodów z cyklu żużlowych mistrzostw świata.

Klub z Gorzowa posiada licencję na organizacje zawodów do roku 2025. Portal interia.pl informuje, że przy zapełnionych trybunach Stadionu im. Edwarda Jancarza, przez ostatnią rundę klub zarobił niewiele. Sam Sadowski jednak przekazuje, że klub tylko na tej imprezie stracił.

Ogromne zainteresowanie na przejęcie organizacji Grand Prix wyraził operator stadionu Polsat Plus Arena. Ponoć trwają tam poważne rozmowy i jeśli okaże się, że całe przedsięwzięcie będzie korzystne finansowo, kibice na Grand Prix zamiast do Gorzowa, pojadą do Gdańska.

Wszystko po kłosie tego, że po spadku Lechii Gdańsk do piłkarskiej I ligi na stadionie wybudowanym na EURO 2012 brakuje prestiżowych imprez. Jak widzieliśmy po organizacji Speedway Grand Prix na Enea Stadionie Narodowym w Warszawie, żużlowe imprezy na tak ogromnych polskich stadionach gromadzą rzeszę kibiców czarnego sportu. Nie dziwi więc fakt, że kolejny tak duży ośrodek jest zainteresowany tak prestiżową imprezą.

Oprócz włodarzy z Gdańska, według portalu gorzowskie24.pl w grze są jeszcze ośrodki żużlowe z Lublina i Częstochowy. O ile w przypadku toru drużynowych mistrzów polski i zwycięzców tegorocznej PGE Ekstraligi pewne jest, że trybuny się zapełnią, to w Częstochowie stadion jest o wiele większy. Ponadto zielona-energia.com Arena jest postrzegana przez kibiców i ekspertów za obiekt, na którym emocje na torze są gwarantowane.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×