Żużel - Best Speedway Tv

Znamy Dziką Kartę na 3. rundę Speedway Grand Prix w czeskiej Pradze! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Znamy Dziką Kartę na 3. rundę Speedway Grand Prix w czeskiej Pradze!

Speedway Grand Prix

Znamy Dziką Kartę na 3. rundę Speedway Grand Prix w czeskiej Pradze!

Dziś poznaliśmy dziką kartę na 3. rundę Speedway Grand Prix, która odbędzie się 03 czerwca 2023 roku. Otrzymał ją zawodnik Cellfast Wilków Krosno – Vaclav Milik. FIM Speedway przedstawiło również zawodników rezerwowych.

Niespełna 30-latek jest jedynym żużlowym reprezentantem Czech, który miał już okazję stanąć na podium Speedway Grand Prix. Dokonał tego w 2017 roku, właśnie w Pradze, gdzie zajął wtedy trzecie miejsce. Ogólnie będzie to trzynasty występ zawodnika Cellfast Wilków Krosno w cyklu Mistrzostw Świata na Żużlu, a zarazem pierwszy od sezonu 2020.

Piotr Baron po porażce Fogo Unii Leszno z Platinum Motorem Lublin – “Kompletnie nie mogliśmy znaleźć się w tym meczu”

Vaclav Milki na swoim koncie ma już sporo tytułów. Jest on bowiem dwukrotnym złotym medalistą indywidualnych mistrzostw Czech juniorów do 19 lat (2011, 2012). Trzykrotnym medalistą młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Czech: złoto w 2013 roku i dwukrotne srebro w latach 2011 – 2012. Czterokrotny finalista indywidualnych mistrzostw świata juniorów. W karierze seniorskiej trzykrotny medalista indywidualnych mistrzostw Czech, w tym dwukrotne złoto: 2012 r, 2014r oraz srebro w 2013 roku oraz jednokrotny brązowy medalista Speedway Grand Prix.

W ubiegłym sezonie przyczynił się do awansu Cellfast Wilków Krosno do najwyższej polskiej żużlowej klasy rozgrywkowej. W każdym z tegorocznych meczów PGE Ekstraligi przywoził dla swojej drużyny co najmniej dziewięć znaczących punktów. Ponadto w ubiegłym sezonie wraz z reprezentacją Czech zajął piąte miejsce w FIM Speedway of Nations w Vojens, dzięki czemu Czesi zapewnili sobie miejsce w tegorocznym Pucharze Świata – Monster Energy FIM Speedway World Cup.

W czeskiej Pradze do Vaclava Milika dołączą kolejni zawodnicy rezerwowi cyklu Speedway Grand Prix: reprezentant pierwszoligowego ROWu Rybnik, Jan Kvech, oraz drugoligowej Stali Rzeszów – Eduard Krcmar.

fot. Paweł Wilczyński

Reklamy

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV!

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×