Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Poznaliśmy dziką kartę na Speedway Grand Prix w Gorzowie. Organizatorzy zaskoczyli nominacją

Speedway Grand Prix
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Krzysztof Choroszy

Poznaliśmy dziką kartę na Speedway Grand Prix w Gorzowie. Organizatorzy zaskoczyli nominacją

Jesteśmy już po czterech rundach cyklu Speedway Grand Prix. Zmagania o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata nie zwalniają tempa i już przyszłym tygodniu najlepsi żużlowcy świata pojadą w turnieju w szwedzkiej Malili. Dwa tygodnie później znów będziemy świadkami kolejnych rozstrzygnięć w walce o najważniejszy indywidualny żużlowy tytuł. Runda Grand Prix odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim. Dzisiaj poznaliśmy „dziką kartę” na zawody na stadionie im. Edwarda Jancarza.

Stadion, na którym mecze odbywa gorzowska Ebut.pl Stal, po raz kolejny będzie gospodarzem rywalizacji w cyklu Grand Prix. Przed rokiem rundę na „Jancarzu” zwyciężył wychowanek miejscowej drużyny Bartosz Zmarzlik. W tym roku znów lider klasyfikacji generalnej cyklu będzie dużym faworytem do tego, by sięgnąć po kolejną wygraną. Inni czołowi zawodnicy zrobią natomiast wszystko, żeby utrudnić mu to zadanie. Wiemy już, natomiast, kto uzupełni stawkę tego turnieju.

Dzisiaj organizatorzy poinformowali, że „dziką kartę” na rundę Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim otrzymał Oskar Fajfer, co można nazwać małą niespodzianką. Co prawda żużlowiec miejscowej Ebut.pl Stali Gorzów w poprzednim sezonie był jednym z objawień PGE Ekstraligi, notując średnią biegową na poziomie 1,763, ale w tym roku nie jest już jednak tak dobrze, gdyż wynik ten spadł, a obecnie legitymuje się on wynikiem 1,300 punktu na bieg.

Dla 30-latka jest to duże wyróżnienie, gdyż będzie on mógł stanąć do walki w ramach rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Świata. Na pewno będzie zależało mu na jak najlepszym występie. Biorąc pod uwagę aktualną dyspozycje Oskara Fajfera, będzie mu bardzo ciężko, by nawiązać walkę o, chociażby awans do półfinałów. Jak spisze się zawodnik Stali? Przekonamy się 29 czerwca.

Żużel
Fot. Łukasz Wilk
371951157 6802378796466765 6860970059208897823 n
Fot. Łukasz Wilk

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×