Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Oskar Fajfer ma możliwości na bycie jeszcze lepszym „To zawodnik, który jest w stanie punktować na jeszcze lepszym poziomie”

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Oskar Fajfer ma możliwości na bycie jeszcze lepszym „To zawodnik, który jest w stanie punktować na jeszcze lepszym poziomie”

Zeszłoroczny sezon był pierwszym w Stali Gorzów dla Oskara Fajfera. 29-latek zaprezentował się bardzo dobrze, zbierając bardzo pozytywne opinie o swoich występach. Według szkoleniowca ekipy gorzowskiej Stanisława Chomskiego sam zawodnik ma potencjał na jeszcze lepsze wyniki, czym podzielił się w magazynie Best Speedway TV.

Przemyślany ruch transferowy Stali

Przed powrotem do PGE Ekstraligi Oskar Fajfer bardzo dobrze prezentował się na zapleczu elity. Wiele spekulowało się wtedy, kiedy ówczesny zawodnik Startu Gniezno zasili któryś z zespołów najwyższej klasy rozgrywkowej. Ostatecznie trafił on do Stali Gorzów, gdzie zastępował w składzie Bartosza Zmarzlika. Jak się okazuje, Stal od dłuższego czasu interesowała się zawodnikiem, a pozyskanie Fajfera było przemyślanym ruchem.

– Jeśli chodzi o Oskara [Fajfera – przyp. red.], to nie był, uda się lub nie uda, to był przemyślany ruch w sytuacji takiej, gdzie odszedł Bartek i tu trzeba było poszukać zawodnika zwłaszcza z polskim rodowodem. Oskara mieliśmy na celowniku dużo, dużo wcześniej, tylko praktycznie nie było możliwości go ściągnąć, a nadarzyła się taka nie inna okazja wymuszona w jakiś sposób, to bardzo szybko żeśmy doszli do porozumienia już wcześnie – mówił Stanisław Chomski w magazynie Best Speedway TV.

Może być jeszcze lepszy

W minionym sezonie Oskar Fajfer wykręcił średnią biegopunktową na poziomie 1,763, w sześciu meczach wykręcając dwucyfrowe zdobycze punktowe. 29-latek został nawet nominowany do nagrody niespodzianki sezonu. Według jego trenera może notować jeszcze lepsze występy, jednak na to musi złożyć się wiele czynników.

– Ja myślę, że to zawodnik, który jest w stanie punktować na jeszcze lepszym poziomie, ale czy tak będzie? Tak jak wiemy, wiele czynników się na to składa, sama chęć i sama forma sportowa, dyspozycja, jak to się mówi ogólnie, to jest jedno, ale jeszcze to musi być zgrane z przygotowaniem sprzętowym, trafieniem w to, co zawodnik potrzebuje i jeżeli to zagra, to ten charakter, wola walki i umiejętność podchodzenia do tych spraw, które cechują żużlowca, a posiada to Oskar, to powinny zaowocować – tłumaczył.

381045541 10227878332678037 4392620020645870807 n
Fot. Paweł Wilczyński
352365550 10227269607580290 7470701049175724718 n
Fot. Paweł Wilczyński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *