Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Dominik Kubera: Myślę, że Unia będzie ultra trudnym przeciwnikiem

Dominik Kubera
Fot. Motor Lublin

Autor: Sebastian Krauz

Dominik Kubera: Myślę, że Unia będzie ultra trudnym przeciwnikiem

Motor Lublin wysoko pokonał w ostatnim meczu ligowym Stal Gorzów 59:31 i zakończył rundę zasadniczą tegorocznego sezonu PGE Ekstraligi. Wicemistrzowie Polski przystępują do fazy play-off jako lider tabeli i w ćwierćfinale zmierzą się z Unią Leszno. Na temat nadchodzącej fazy sezonu wypowiedział się dla speedwayekstraliga.pl Dominik Kubera.

Dominik Kubera w meczu ze Stalą Gorzów zdobył 11 punktów i 2 bonusy i był najlepszym zawodnikiem swojej drużyny w tamtym meczu. Motor Lublin przygotowuje się teraz do batalii z Unią Leszno, która zajęła dopiero szóste miejsce w ligowej tabeli.

– Myślę, że bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Nie patrzymy w tym meczu na wynik tylko na to, jak czuliśmy się na swoim torze i jak dopasowaliśmy się do niego w kontekście przyszłych meczów – mówił dla speedwayekstraliga.pl Dominik Kubera.

Kubera zwracał uwagę, że to właśnie fakt, że zawodnicy bardzo dobrze czuli się na torze było dla niego najważniejsze tego dania, a wynik zszedł na drugi plan. Kubera zdradził też, że już przed zawodami były takie ustalenia, że juniorzy pojadą po pięć razy. Zwracał on również uwagę na to, że juniorzy w fazie play-off mogą okazać się kluczowi dla Motoru i cała drużyna bardzo liczy na ich dobre występy.

Dominik Kubera
Fot. Paweł Wilczyński

Kubera wypowiedział się również na temat meczu z Fogo Unią Leszno w ćwierćfinale. Wychowanek Uni zwracał uwagę na to, że będzie to bardzo trudny i ciężki mecz i ekipa Motoru nie lekceważy byłego mistrza polski.

– Myślę, że będzie to przeciwnik ultra trudny. Wiemy, że Fogo Unia Leszno to najbardziej utytułowany żużlowy klub w Polsce i tutaj nie ma miękkiej gry, a ten klub też potrafi się zmobilizować na tę najważniejszą część sezonu. Wiem, bo tam jeździłem i wiem, jak to wszystko działa. Będzie trudno, ale jedziemy w tym roku o najwyższe cele – zapewnił 23-latek.

Kubera zapewnił, że robi wszystko, aby być w najlepszej dyspozycji na najważniejszą fazę sezonu, czyli play-off oraz że nie ma chyba złych ani dobrych przeciwników w tej fazie.

Fot. Motor Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *