Żużel - Best Speedway Tv

Patrick Hougaard wraca w nowej roli | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Patrick Hougaard wraca w nowej roli

Patrick Hougaard

Patrick Hougaard wraca w nowej roli

Niedawno na żużlowy rada powrócił Nicklas Porsing, który podpisał kontrakt z ekipą Slangerup Speedway Klub. Teraz do żużla wraca Patrick Hougaard, chociaż jego rola będzie zupełnie inna.

Patrick Hougaard to zawodnik dobrze znany kibicom w Polsce. W przeszłości reprezentował on barwy Unii Leszno, Unii Tarnów, GKM-u Grudziądz, Polonii Bydgoszcz, Wandy Kraków oraz Wybrzeża Gdańsk. Duńczyk karierę żużlową zakończył w 2018 i od tamtego czasu nie pojawiał się na radarze żużlowych kibiców.

Hougaard jest bardzo utytułowanym żużlowcem i jest to między innymi dwukrotny złoty medalista młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Danii (2007, 2009), brązowy medalista indywidualnych mistrzostw Europy (Wiener Neustadt 2007), brązowy medalista drużynowych mistrzostw Europy juniorów (Rawicz 2008), brązowy medalista indywidualnych mistrzostw świata juniorów (Goričan 2009), czterokrotny medalista drużynowych mistrzostw świata juniorów: złoty (Rye House 2010), dwukrotnie srebrny (Holsted 2008, Gorzów Wielkopolski 2009) oraz brązowy (Pardubice 2005).

Patrick Hougaard
Fot. Grindsted Speedway/Facebook

Patrick Hougaard od przyszłego sezonu ma zostać menadżerem Slangerup Speedway Klub i zastąpi na tym stanowisku Kenniego Trasborga.

– Podczas wczorajszego meczu ligowego przed 1600 kibicami ogłoszono nowego menadżera drużyny. Po krótkich poszukiwaniach Slangerup Speedway Klub uzgodnił z byłym żużlowcem Patrickiem Hougaardem umowę na sezon 2023 – czytamy w komunikacie klubu.

– Kiedy usłyszeliśmy od Kenniego, że zrezygnuje po sezonie ze stanowiska “lidera” zespołu, zaczęły się poszukiwania nowego menadżera który mogłaby współpracować z obecnym asystentem Jensem Trasborgiem. Lubimy mieć spokojnego “lidera”, który ma wszystko pod kontrolą i robi swoje do perfekcji. Nasza obserwacja Patricka z jego własnej kariery zawsze była taka, że był profesjonalistą w tym, co robi, dlatego zdecydowaliśmy się postawić na niego. Pracujemy nad spokojnym przejściem, podczas którego asystent Jens Trasborg i obecny lider zespołu Kenni, przekażą wszystkie doświadczenia, których nauczyli się przez lata i będą pomagać Patrickowi – powiedział prezes Slangerup Speedway Klub.

Reklamy

Fot. Slangerup Speedway Klub/Facebook

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×