Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Landshut Devils zaskoczą Wilki Krosno? Zapowiedź drugiego meczu ćwierćfinałowego

Landshut Devils

Autor: Sebastian Krauz

Landshut Devils zaskoczą Wilki Krosno? Zapowiedź drugiego meczu ćwierćfinałowego

Landshut Devils już dziś zmierza się z Wilkami Krosno w drugim meczu ćwierćfinałowym w eWinner 1 Lidze. Krośnianie pierwszy mecz wyjazdowy w minioną niedzielę wygrali z ekipę z Bawarii 50:40 i znacząco przybliżyli się do awansu do półfinału.

Pierwszy mecz pomiędzy tymi ekipami od początku lepiej układał się dla gości z Krosna. Siłą drużyny Ireneusza Kwiecińskiego był niezwykle wyrównany skład a każdy z zawodników zdobywał ważne punkty. Wystarczy dodać, że po stronie Wilków pojawiły się tylko cztery zera, w tym dwa Krzysztofa Sadurskiego. Liderem Wilków był Mateusz Szczepaniak, Andrzej Lebiediew oraz Vaclav Milik którzy zdobyli odpowiednio 11, 11 i 10 punktów. Ważne okazały się również te, zdobywane przez Franciszka Karczewskiego który w trzech startach przywiózł 6 punktów.

W ekipie Landshut natomiast oczekiwaniom sprostali tylko Huckenbeck oraz Nilsson (odpowiednio 12 i 11 punktów), ale nawet oni nie wystrzegli się błędów. Liczne dziury w składzie, słaba forma Hansena i Berge spowodowały, że ekipa z Bawarii uległa Wilkom na własnym torze 40:50, co było na pewno pewną niespodzianką, bowiem kilka tygodni wcześniej, w fazie zasadniczej to gospodarze tryumfowali. Mimo wszystko ekipa Niemiec liczy na to, że w Krośnie sprawi niespodziankę i przynajmniej postawi się drużynie Kwiecińskiego.

Wilki Krosno
Wilki Krosno po pierwszym meczu ćwierćfinałowym z Landshut Devils
Fot. Wilki Krosno

– „Diabły” to mocny zespół z wyrazistym liderem, którym jest Kai Huckenbeck. Nikogo się jednak nie boimy. Mamy w końcu kompletną drużynę i bez problemów zdrowotnych. W meczu pojedzie Keynan Rew i liczymy, że dobrze zapunktuje. Czeka nas bardzo ciekawa konfrontacjamówi przed zawodami Michał Finfa.

AWIZOWANE SKŁADY

Cellfast Wilki Krosno:
9. Tobiasz Musielak
10. Keynan Rew
11. Mateusz Szczepaniak
12. Vaclav Milik
13. Andrzej Lebiediew
14. Franciszek Karczewski
15. Krzysztof Sadurski

Trans MF Landshut Devils:
1. Kai Huckenbeck
2. Kim Nilsson
3. Valentin Grobauer
4. Mads Hansen
5. Dimitri Berge
6. Mario Niedermeier
7. Norick Bloedorn

Fot. Piotr Buczkowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *