Żużel - Best Speedway Tv

Landshut Devils zaskoczą Wilki Krosno? Zapowiedź drugiego meczu ćwierćfinałowego | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Landshut Devils

Landshut Devils zaskoczą Wilki Krosno? Zapowiedź drugiego meczu ćwierćfinałowego

Landshut Devils zaskoczą Wilki Krosno? Zapowiedź drugiego meczu ćwierćfinałowego

Landshut Devils już dziś zmierza się z Wilkami Krosno w drugim meczu ćwierćfinałowym w eWinner 1 Lidze. Krośnianie pierwszy mecz wyjazdowy w minioną niedzielę wygrali z ekipę z Bawarii 50:40 i znacząco przybliżyli się do awansu do półfinału.

Pierwszy mecz pomiędzy tymi ekipami od początku lepiej układał się dla gości z Krosna. Siłą drużyny Ireneusza Kwiecińskiego był niezwykle wyrównany skład a każdy z zawodników zdobywał ważne punkty. Wystarczy dodać, że po stronie Wilków pojawiły się tylko cztery zera, w tym dwa Krzysztofa Sadurskiego. Liderem Wilków był Mateusz Szczepaniak, Andrzej Lebiediew oraz Vaclav Milik którzy zdobyli odpowiednio 11, 11 i 10 punktów. Ważne okazały się również te, zdobywane przez Franciszka Karczewskiego który w trzech startach przywiózł 6 punktów.

W ekipie Landshut natomiast oczekiwaniom sprostali tylko Huckenbeck oraz Nilsson (odpowiednio 12 i 11 punktów), ale nawet oni nie wystrzegli się błędów. Liczne dziury w składzie, słaba forma Hansena i Berge spowodowały, że ekipa z Bawarii uległa Wilkom na własnym torze 40:50, co było na pewno pewną niespodzianką, bowiem kilka tygodni wcześniej, w fazie zasadniczej to gospodarze tryumfowali. Mimo wszystko ekipa Niemiec liczy na to, że w Krośnie sprawi niespodziankę i przynajmniej postawi się drużynie Kwiecińskiego.

Wilki Krosno
Wilki Krosno po pierwszym meczu ćwierćfinałowym z Landshut Devils
Fot. Wilki Krosno

– „Diabły” to mocny zespół z wyrazistym liderem, którym jest Kai Huckenbeck. Nikogo się jednak nie boimy. Mamy w końcu kompletną drużynę i bez problemów zdrowotnych. W meczu pojedzie Keynan Rew i liczymy, że dobrze zapunktuje. Czeka nas bardzo ciekawa konfrontacjamówi przed zawodami Michał Finfa.

AWIZOWANE SKŁADY

Cellfast Wilki Krosno:
9. Tobiasz Musielak
10. Keynan Rew
11. Mateusz Szczepaniak
12. Vaclav Milik
13. Andrzej Lebiediew
14. Franciszek Karczewski
15. Krzysztof Sadurski

Trans MF Landshut Devils:
1. Kai Huckenbeck
2. Kim Nilsson
3. Valentin Grobauer
4. Mads Hansen
5. Dimitri Berge
6. Mario Niedermeier
7. Norick Bloedorn

Fot. Piotr Buczkowicz

Zostaw komentarz

×