Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Dla kogo miano drugiego wicemistrza Polski? [ZAPOWIEDŹ]

Wicemistrza
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Norbert Giżyński

Dla kogo miano drugiego wicemistrza Polski? [ZAPOWIEDŹ]

Już w niedzielę (24 września) będziemy znali całe podium PGE Ekstraligi A.D. 2023. Najpierw, w Częstochowie, odbędzie się rewanżowy mecz o brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Zmierzą się w nim ekipy miejscowego Tauron Włókniarza, a także toruńskiego For Nature Solutions KS Apatora Toruń.Pierwotnie to spotkanie miało zostać rozegrane dzień wcześniej. Jednak ze względu na zagrożenie odwołania czwartego finału Speedway European Championship w Pardubicach (piątek 22 września) – z powodu zapowiadanych tam opadów deszczu – Ekstraliga Żużlowa sp. z o. o. wydała komunikat o przeniesieniu pojedynku częstochowsko-toruńskiego.

Po pierwszym starciu w grodzie Kopernika w bardziej komfortowej sytuacji wydają się znajdować „Anioły”. Na swoim obiekcie podopieczni Jana Ząbika pewnie pokonali rywali z Częstochowy 50:40.Ciężko jednak wytypować murowanego faworyta najbliższej, niedzielnej, batalii jak również całego dwumeczu. Jednak, biorąc pod uwagę postawy obu ekip od dłuższego czasu, zwłaszcza w rundzie play-off, eksperci wskazują raczej na Apatora.

Obydwa zespoły, tak czy inaczej, przystąpią do potyczki na „Arenie zielona-energia.com” w pełni zmotywowane. Można zatem spodziewać się tego, że kwestie przyznania brązowych krążków rozstrzygną dopiero biegi nominowane.

W teamie „Żółto-Niebiesko-Białych” są pewni dobrych startów Emila Sajfutdinowa i Roberta Lamberta. Obaj w bieżących rozgrywkach pełnią rolę liderów drużyny. Kierownictwo torunian liczy z pewnością na przebudzenia Patryka Dudka. Ponadto już na tydzień przed rewanżem, walkę do końca zapowiadał Wiktor Lampart. Zresztą sam 22-latek, w rozmowie z portalem, przy, przyznawał, że lubi się ścigać na częstochowskim torze.W ekipie spod Jasnej Góry niemal przez całą fazę finałową równą formą dysponuje Jakub Miśkowiak. W związku z tym w „lwim” obozie na pewno wierzą w kontynuowanie passy udanych indywidualnych ligowych występów przez Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów sprzed dwóch lat. Trzon „Biało-Zielonych” powinien stanowić Leon Madsen. W tabie szkoleniowym „ „Lwów” mają także nadzieje na poprawę dyspozycji kkela Michelsena i i Kacpra Woryny, o czym wspominał trener Lech Kędziora podczas piątkowej przedmeczowej konferencji prasowej w siedzibie częstochowskiego klubu.

Kto ostatecznie będzie cieszył się z zajęcia trzeciego miejsca w tegorocznej edycji yższej klasy rozgrywkowej? Zo? Zobaczymy. Początek rywalizacji wyznaczono na godzinę 16.00.Tauron Włókniarz Częstochowa:
9. Mikkel Michelsen
10. Maksym Drabik
11. Leon Madsen
12. Jakub Miśkowiak
13. Kacper Woryna
14. Franciszek Karczewski
15. Kajetan Kupiec
16.

For Nature Solutions KS Apator Toruń:
1. Robert Lambert
2. Patryk Dudek
3. Wiktor Lampart
4. Paweł Przedpełski
5.. Emil Sajfutdinow
6. Mateusz Affelt
7. Oskar Rumiński
8.

Reklamy

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×