Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Dla kogo miano drugiego wicemistrza Polski? [ZAPOWIEDŹ]

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Norbert Giżyński

Dla kogo miano drugiego wicemistrza Polski? [ZAPOWIEDŹ]

Już w niedzielę (24 września) będziemy znali całe podium PGE Ekstraligi A.D. 2023. Najpierw, w Częstochowie, odbędzie się rewanżowy mecz o brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Zmierzą się w nim ekipy miejscowego Tauron Włókniarza, a także toruńskiego For Nature Solutions KS Apatora Toruń.Pierwotnie to spotkanie miało zostać rozegrane dzień wcześniej. Jednak ze względu na zagrożenie odwołania czwartego finału Speedway European Championship w Pardubicach (piątek 22 września) – z powodu zapowiadanych tam opadów deszczu – Ekstraliga Żużlowa sp. z o. o. wydała komunikat o przeniesieniu pojedynku częstochowsko-toruńskiego.

Po pierwszym starciu w grodzie Kopernika w bardziej komfortowej sytuacji wydają się znajdować „Anioły”. Na swoim obiekcie podopieczni Jana Ząbika pewnie pokonali rywali z Częstochowy 50:40.Ciężko jednak wytypować murowanego faworyta najbliższej, niedzielnej, batalii jak również całego dwumeczu. Jednak, biorąc pod uwagę postawy obu ekip od dłuższego czasu, zwłaszcza w rundzie play-off, eksperci wskazują raczej na Apatora.

Obydwa zespoły, tak czy inaczej, przystąpią do potyczki na „Arenie zielona-energia.com” w pełni zmotywowane. Można zatem spodziewać się tego, że kwestie przyznania brązowych krążków rozstrzygną dopiero biegi nominowane.

W teamie „Żółto-Niebiesko-Białych” są pewni dobrych startów Emila Sajfutdinowa i Roberta Lamberta. Obaj w bieżących rozgrywkach pełnią rolę liderów drużyny. Kierownictwo torunian liczy z pewnością na przebudzenia Patryka Dudka. Ponadto już na tydzień przed rewanżem, walkę do końca zapowiadał Wiktor Lampart. Zresztą sam 22-latek, w rozmowie z portalem, przy, przyznawał, że lubi się ścigać na częstochowskim torze.W ekipie spod Jasnej Góry niemal przez całą fazę finałową równą formą dysponuje Jakub Miśkowiak. W związku z tym w „lwim” obozie na pewno wierzą w kontynuowanie passy udanych indywidualnych ligowych występów przez Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów sprzed dwóch lat. Trzon „Biało-Zielonych” powinien stanowić Leon Madsen. W tabie szkoleniowym „ „Lwów” mają także nadzieje na poprawę dyspozycji kkela Michelsena i i Kacpra Woryny, o czym wspominał trener Lech Kędziora podczas piątkowej przedmeczowej konferencji prasowej w siedzibie częstochowskiego klubu.

Kto ostatecznie będzie cieszył się z zajęcia trzeciego miejsca w tegorocznej edycji yższej klasy rozgrywkowej? Zo? Zobaczymy. Początek rywalizacji wyznaczono na godzinę 16.00.Tauron Włókniarz Częstochowa:
9. Mikkel Michelsen
10. Maksym Drabik
11. Leon Madsen
12. Jakub Miśkowiak
13. Kacper Woryna
14. Franciszek Karczewski
15. Kajetan Kupiec
16.

For Nature Solutions KS Apator Toruń:
1. Robert Lambert
2. Patryk Dudek
3. Wiktor Lampart
4. Paweł Przedpełski
5.. Emil Sajfutdinow
6. Mateusz Affelt
7. Oskar Rumiński
8.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *