Żużel - Best Speedway Tv

Czyżby jednak wrócił do żużla? Odważna deklaracja! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Czyżby jednak

Czyżby jednak wrócił do żużla? Odważna deklaracja!

Czyżby jednak wrócił do żużla? Odważna deklaracja!

Jeszcze we wrześniu wydawało się to niemożliwe. Adrian Miedziński jednak naprawdę chce wrócić do ścigania. Okazał to już zresztą, kiedy podpisywał kontrakt warszawski z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Teraz w programie „Gryfy na przesłuchaniu”, który realizuje bydgoski klub, przyznał, że rekonwalescencja przebiega sprawnie i robi wszystko, aby jak najszybciej stanąć pod taśmą. Wszyscy zadają sobie zatem pytanie, czyżby jednak Miedziński miał wrócić do żużla?

Przypomnijmy, że popularny Miedziak po wypadku w Zielonej Górze przez tydzień trwał w śpiączce. Badania wykazały, że karambol spowodował uraz aksonalny (czyli najpoważniejsza postać obrażeń zamkniętych) oraz uraz odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa. Podejrzewam, że ten wypadek złamałby każdego żużlowca, ale nie wychowanka Apatora Toruń.

Czuję się dobrze. To jest chyba najważniejsze. Tak naprawdę staram się albo zapominam, o tym, co się wydarzyło i funkcjonuję, jakby tego nie było – w cudzysłowie oczywiście. Czuję się okay, to jest najważniejsze. Są delikatne sprawy do dociągnięcia, ale to niuanse – optymistycznie przekazuje 37-latek.

Adrian Miedziński często bywał krytykowany przez kibiców przeciwnych drużyn za agresywny styl jazdy i częste upadki. To zahartowało psychikę żużlowca, który w obecnym czasie poszukuje nowego pracodawcy. Nic więc dziwnego, że jego stara miłość do żużla nie zardzewiała.

Karnetowe szaleństwo trwa! Krośnieński fenomen

Czyżby jednak wrócił do żużla? Odważna deklaracja!

Taki jest plan. Oczywiście, że wszystkie warunki muszą być pouzgadniane i wszystko musi mieć ręce i nogi, żeby to zrobić. Najpierw muszę zrobić wszystko w stu procentach. Myślę, że tak będzie, bo wszystko zmierza w tę stronę. Później wszystko trzeba dograć od „A” do „Z” – przekazuje wychowanek Apatora Toruń.

Kolejnym argumentem za stwierdzeniem, że Miedziak ma psychikę ze stali (albo raczej miedzi), jest fakt słabych wyników w ostatnich sezonach. Po kiepskim sezonie 2021 w PGE Ekstralidze zszedł ligę niżej – do Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Tam osiągnął średni rezultat 1,62 punktu na bieg, co sklasyfikowało go na 31. miejscu w rankingu zawodników eWinner 1. Ligi Żużlowej.

Reklamy

Jego rodzina również nie chciała, aby kontynuował karierę. Trudno się dziwić, bo wychowanek Apatora Toruń w trakcie kariery przeżył mnóstwo kolizji.

Mama na pewno nie jest zadowolona. Nigdy nie była zadowolona, że uprawiam sport żużlowy. Też bym nie chciał patrzeć na to, jak dzieci się rozbijają i uprawiają jakiś sport. To jest naturalne – stwierdza żużlowiec.

Jason Doyle i Keynan Rew w jednym klubie. Ipswich Witches potwierdza transfer “Kangurów”

Czyżby jednak wrócił do żużla? Odważna deklaracja!

Ostatni dobry sezon Miedziak zaliczył również w eWinner 1. Lidze, ale w roku 2020. Wtedy reprezentował barwy Apatora Toruń, do którego wrócił po dwóch latach przygody w zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa. Wtedy osiągnął średnią 1,889 punktu na bieg. Może nie wygląda to imponująco, ale wtedy skład Aniołów, jak na pierwszą ligę był zbyt mocny.

Miedziński bardzo dobrze zdaje sobie sprawę, że to on kieruje swoją karierą i to on stwierdzi, kiedy zechce zejść z barykady. Jeśli wie, że to jeszcze nie jest czas na koniec, to pozostaje mu zaufać. Mimo tego, że jestem nadal pełny obaw tego, czy Adrian poradzi sobie po powrocie. Chociaż historia żużla pokazuje wiele przykładów, że ciężka kontuzja i dłuższa przerwa powoduje tylko wzrost formy.

Adrian Miedziński to już duży chłopiec, więc on wie i potrafi decydować o sobie. Najpierw muszę wszystkie rzeczy spełnić, jakie mam do spełnienia i taki mam cel, żebym ja nie miał do siebie zarzutów. Później zobaczymy co dalej – zakończył wychowanek Aniołów.

Fot. Sonia Kaps

ODWIEDŹ MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV NA KANALE YouTube

Czyżby jednak wrócił do żużla? Odważna deklaracja!

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×