Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Czy Lwy zagrożą Koziołkom, które już są jednym kopytkiem w finale? PLATINUM Motor Lublin vs. TAURON Włókniarz Częstochowa [ZAPOWIEDŹ]

Lwy
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Patrycja Kowalczuk

Czy Lwy zagrożą Koziołkom, które już są jednym kopytkiem w finale? PLATINUM Motor Lublin vs. TAURON Włókniarz Częstochowa [ZAPOWIEDŹ]

Już dziś po południu poznamy pierwszego finalistę tegorocznego sezonu PGE Ekstraligi. W pierwszym rewanżowym spotkaniu dzisiejszego popołudnia zmierzą się PLATINUM Motor Lublin z TAURON Włókniarzem Częstochową. Kto powalczy o złoto, a kto będzie próbował zdobyć brąz?

Przed dwoma tygodniami obie drużyny spotkały się w Częstochowie. Gospodarze długo szukali ustawień, których w sumie do końca nie znaleźli. Natomiast goście dosyć szybko spasowali się z torem i skutecznie zaczęli budować przewagę punktową nad Lwami.

Jedyną osobą, która nie zawiodła kibiców spod Jasnej Góry, był Leon Madsen. Kapitanowi Włókniarza udało się zdobyć 16 punktów w 6 startach. Madsen był również jedynym zawodnikiem gospodarzy, który wygrywał biegi. Drugim najlepszym seniorem był Michelsen. Były kapitan Koziołków zdobył jedynie 9 punktów w 6 startach. Największym zawodem był zdecydowanie Kacper Woryna, który nie tylko nie przywiózł żadnych punktów, ale też zaliczył wykluczenie oraz taśmę. Czy Lwom uda się odrobić stratę i awansować do finału? Czy Michelsen oraz Drabik pojadą koncertowo na swoim byłym torze?

Ostatni mecz Motor jechał w osłabieniu – kontuzja Jacka Holdera. Mimo wszystko udało im się wygrać aż 18 punktami. Najlepszym zawodnikiem bezsprzecznie był kapitan Koziołków. Hampel w pięciu startach przywiózł 13 punktów z bonusem. Bardzo dobre spotkania zanotował też Zmarzlik, Kubera oraz Lindgren. Najlepszym juniorem bezapelacyjnie był Bartosz Bańbor. Szesnastolatek przywiózł 5 punktów z bonusem. Zastanawiać mogła za to forma Mateusza Cierniaka, który nie przywoził punktów. Według doniesień już wtedy jechał z kontuzją barku, która uniemożliwiła mu start w MIMP. Czy Cierniak pojawi się pod „16” w niedzielę? Czy Koziołkom uda się obronić zaliczkę z pierwszego meczu?

Ostatnie trzy spotkania Koziołków i Lwów na torze przy Z5 kończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy. Czy ta tendencja się utrzyma? Czy Koziołki kolejny raz awansują do finału, a Włókniarz będzie bronił brąz? Czy może tym razem to drużyna z Częstochowy znajdzie sposób na owal w Lublinie?

Już o 16:30 przekonamy się, jakie są odpowiedzi na te wszystkie pytania. Przebieg spotkania będziecie mogli śledzić na antenie Eleven Sports 1 lub na falach Radia Freee czy na stronie Radia Lublin.

Awizowane składy:

PLATINUM Motor Lublin:

9. Jarosław Hampel
10. Dominik Kubera
11. Fredrik Lindgren
12. Jack Holder
13. Bartosz Zmarzlik
14. Bartosz Jaworski
15. Bartosz Bańbor

TAURON Włókniarz Częstochowa:

1.Mikkel Michelsen
2. Jakub Miśkowiak
3. Kacper Woryna
4. Maksym Drabik
5. Leon Madsen
6. Franciszek Karczewski
7. Kacper Halkiewicz

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *