Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Diabły bez szans? Cellfast Wilki Krosno-Trans MF Landshut Devils (zapowiedź)

Cellfast Wilki Krosno

Autor: Przemysław Kosa Koszelnik

Oceń Wpis

Diabły bez szans? Cellfast Wilki Krosno-Trans MF Landshut Devils (zapowiedź)

W najbliższą niedzielę o godzinie 20:00 ma się rozpocząć rewanżowe spotkanie pomiędzy drużynami Cellfast Wilki Krosno a Trans MF Landshut Devils. Będzie to drugie podejście do ćwierćfinałowego rewanżu, bo w pierwszym terminie mecz storpedowały burze i obfite opady deszczu.

Goście z Niemiec zmagają się z plagą kontuzji. Po za składem znajdują się E. Riss, E. Bachhuber czy K. Nillson. Do tego w Krośnie będą musieli sobie radzić bez swojego lidera K. Huckenbecka. Zawodnik reprezentujący barwy MSC Brokstedt w trakcie meczu ligi niemieckiej zanotował bardzo groźny upadek i musiał udać się do szpitala na badania. Te wykazały, że Kai doznał złamania miednicy, więc lider Diabłów ma już sezon z głowy. Przed Diabłami więc szalenie trudne zadanie, niemal niemożliwe do wykonania, ale jak podkreśla S. Kryjom przyjadą do Krosna walczyć o jak najlepszy wynik.

Polacy najsłabsi. Kim Nilsson uczestnikiem cyklu Grand Prix 2023!

Duet M. Finfa, I. Kwieciński na mecz z Diabłami awizował skład identyczny jak w meczu w Landshut. Dwóch zawodników, którzy mają pojechać w niedzielę, mogliśmy oglądać w poniedziałek na torze w Krośnie podczas 2. rundy Indywidualnych Mistrzostw polski. T. Musielak zaprezentował się solidnie i z 5 oczkami zajął 12 miejsce. Drugi z reprezentantów Wilków M. Szczepaniak, który po dwóch wyścigach miał na koncie 2 oczka w swoim trzecim starcie zanotował upadek, którego konsekwencją był wizyta w miejscowym szpitalu.

SpecHouse PSŻ Poznań – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz. Derby na wagę finału 2 ligi żużlowej! [ZAPOWIEDŹ]

Zawodnik uskarżający się na ból obojczyka nie ma żadnych złamań, ale jak mówił w wywiadzie G. Leśniak Prezes Wilków, potrzebuje odpoczynku. Tak więc pomimo awizacji jego występ w niedzielnym meczu jest mocno wątpliwy. Kto dostatnie szanse? Być może R. Karczmarz, który również wystąpił w poniedziałek w 2 rundzie IMP i na tle dużo bardziej utytułowanych zawodników zaprezentował się całkiem przyzwoicie. Upadek zaliczył również Vaclav Milik podczas wczorajszego Grand Prix Challenge w Glasgow, po którym zawodnik musiał się wycofać z zawodów.

Awizowane składy:

Cellfast Wilki Krosno:
9. Tobiasz Musielak
10. Keynan Rew
11. Mateusz Szczepaniak
12. Vaclav Milik
13. Andrzej Lebiediew
14. Franciszek Karczewski
15. Krzysztof Sadurski
16.
Trans MF Landshut Devils:
1. Kai Huckenbeck
2. Tobias Busch
3. Valentin Grobauer
4. Mads Hansen
5. Dimitri Berge
6. Norick Bloedorn
7. Mario Niedermeier
8.

fot. Łukasz Wilk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×