Żużel - Best Speedway Tv

SpecHouse PSŻ Poznań - Metalika Recycling Kolejarz Rawicz. Derby na wagę finału 2 ligi żużlowej! [ZAPOWIEDŹ] | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
SpecHouse PSŻ Poznań

SpecHouse PSŻ Poznań – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz. Derby na wagę finału 2 ligi żużlowej! [ZAPOWIEDŹ]

SpecHouse PSŻ Poznań – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz. Derby na wagę finału 2 ligi żużlowej! [ZAPOWIEDŹ]

To już w najbliższą niedzielę poznamy kompletny skład finalistów 2 ligi żużlowej! W rewanżowym starciu pomiędzy poznańskimi Skorpionami a rawickimi Niedźwiedziami ponownie nie powinno zabraknąć emocji zarówno na torze, trybunach jak i w parku maszyn. Rewanżowe derby wystartują 21.08 o godz. 17 i można być pewnym, że będzie się działo!

galeria 1 11

W szeregach SpecHouse PSŻ Poznań po pierwszym wyjazdowym spotkaniu półfinałowym wygranym 49:41, panuje umiarkowany optymizm przed domowym rewanżem. Jak jednak pokazuje historia spotkań w fazie zasadniczej wszystko jest jeszcze możliwe a sprawa awansu jest wciąż otwarta i z tą nadzieją do stolicy Wielkopolski tłumnie przyjadą sympatycy Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz.Jedynym ale dość sporym zmartwieniem menedżera SpecHouse PSŻ Poznań Tomasza Bajerskiego jest absencja jednego z liderów Skorpionów Duńczyka Jonasa Seifert-Salka. Zawodnik podczas pierwszego swojego startu w poprzednim meczu pomiędzy obiema ekipami upadł boleśnie na tor czym przypłacił kontuzją pękniętej kości nadgarstka.Awizowane zestawienie SpecHouse PSŻ Poznań, które wygrało pierwsze spotkanie półfinałowe wydaje się więc optymalne na tą chwilę. Bardzo prawdopodobne, że tym razem w praktyce będzie stosowana ZZ a pozycję młodzieżowca nr 15 ponownie w roli gościa zajmie mający za sobą bardzo dobry występ w Rawiczu junior Fogo Unii Leszno Damian Ratajczak.W zespole Metalika Recycling Kolejarz Rawicz ponownie następuje pełna mobilizacja przed przyjazdem do Poznania. Wielką nadzieję wszyscy wiążą w powrocie po kontuzji jednego z liderów drużyny Australijczyka Sama Mastersa. Zawodnik rodem z Antypodów nie mógł wystąpić podczas pierwszego półfinału z powodu złamania obojczyka podczas lipcowych zawodów w Wielkiej Brytanii.Trener Metaliki Recycling Kolejarz Rawicz Adam Skórnicki wie doskonale jak się ustawić pod zawodników SpecHouse PSŻ Poznań na torze na którym sam kiedyś kręcił kółka jako zawodnik. Pojawienie się w awizacji Damiana Drożdża w miejsce Damiana Balińskiego patrząc po ostatnim wyniku, wydaje się być uzasadnioną zmianą. Niewiadomą pozostaje obsada młodzieżowa w której na tą chwilę awizowany jest jedynie Francuz Steven Goret.

Reklamy
galeria 2 9

Spotkanie rewanżowe pomiędzy SpecHouse PSŻ Poznań a Metaliką Recycling Kolejarz Rawicz będzie z pewnością równie emocjonujące co pierwsza odsłona derbowej potyczki przed dwoma tygodniami. Tamten mecz to już oczywiście historia ale pozostawił po sobie w pamięci wiele emocjonujących zdarzeń. Wyrównana walka na torze będzie dominowała i tym razem.Bohaterami tamtego meczu było wielu zawodników, po stronie Skorpionów należy wyróżnić odrodzonego Kacpra Gomólskiego oraz mającego za sobą świetny debiut Duńczyka Emila Breuma. Na słowa pochwały ze względu na końcowy wynik i równą punktację zasłużyła cała drużyna, która po utracie na początku meczu Jonasa Seifert-Salka, stanęła na wysokości zadania wygrywając spotkanie.Po stronie rawickich Niedźwiedzi po raz kolejny liderowali Daniel Kaczmarek oraz Australijczyk Josh Pickering, którzy ciągnęli wózek praktycznie we dwóch zdobywając razem we dwójkę 27 z 41 punktów całej drużyny. W rewanżu kibice mogą znowu liczyć na ich świetną dyspozycję ale do spełnienia marzeń jakim jest awans do finału będzie potrzebna dobra jazda także ze strony pozostałych zawodników.Jednoznacznych faworytów tego pojedynku oczywiście nie ma i chociażby dlatego to spotkanie tak elektryzuje sympatyków obu ekip, którzy z pewnością stworzą wspaniałą atmosferę na trybunach golęcińskiego owalu, dodającą animuszu w rywalizacji między zawodnikami na torze. Walka już teraz idzie na całego, koniec wszelkich kalkulacji, zapowiada się prawdziwa wojna o być albo nie być w walce o wielki finał 2 ligi żużlowej!


Awizowane składy:

SpecHouse PSŻ Poznań

9. Kevin Fajfer
10. Rune Holta
11. Kacper Gomólski
12. Aleksandr Łoktajew (ZZ)
13. Emil Breum
14. Francis Gusts
15.

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz

1. Daniel Kaczmarek
2. Ryan Douglas
3. Damian Dróżdż
4. Josh Pickering
5. Sam Masters
6. Steven Goret
7.


Foto: Sandra Rejzner


Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×