Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Były mistrz świata przypomina o sobie organizatorom cyklu GP

były mistrz świata
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Były mistrz świata przypomina o sobie organizatorom cyklu GP

Dzień po czwartym w karierze triumfie Bartosza Zmarzlika w cyklu Speedway Grand Prix przypomniał o sobie mistrz świata z 2021 roku – Artiom Łaguta. Rosjanin za pomocą mediów społecznościowych wysłał pewną wiadomość. 32-latek bez wątpienia chciałby powrócić do rywalizacji o miano najlepszego żużlowca globu.

Artiom Łaguta udostępnił w swojej relacji na Instagramie post z dnia, gdy zdobył tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu w 2021 roku. Zawodnik Betard Sparty Wrocław zdecydował się na ten krok w mediach społecznościowych kilkanaście godzin po zakończeniu cyklu w Toruniu, gdzie po raz czwarty najlepszym żużlowcem świata został Bartosz Zmarzlik. Zawodnik mógł również po prostu udostępnić rzeczone zdjęcie z okazji drugiej rocznicy zdobycia swojego tytułu.

obraz 2023 10 01 222242354
Screen: Instastory Artioma Łaguty

Szanse na powrót do cyklu w 2024 roku są jednak bliskie zeru. Zarówno Łaguta, jak i Sajfutdinow będą musieli poczekać jeszcze minimum rok, zanim ponownie będą mogli startować w międzynarodowych zawodach. Dużo jednak zależy od sytuacji rosyjsko-ukraińskiej w najbliższej przyszłości. Rosjanin z pewnością czuje ogromny niedosyt, ponieważ odszedł z cyklu jako urzędujący mistrz i nie miał szansy stanąć do obrony tytułu.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *