Żużel - Best Speedway Tv

Bezprawny konkurs w cieniu konfliktu. Marwis.pl Falubaz Zielona Góra będzie musiał zwrócić 1.5 miliona złotych? | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bezprawny konkurs w cieniu konfliktu. Marwis.pl Falubaz Zielona Góra będzie musiał zwrócić 1.5 miliona złotych?

bstv 1536x162 3

Bezprawny konkurs w cieniu konfliktu. Marwis.pl Falubaz Zielona Góra będzie musiał zwrócić 1.5 miliona złotych?

Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki ogłosił niedawno konkurs, miał on na celu wsparcie największych zawodowych klubów w mieście (żużlowy Falubaz Zielona Góra oraz koszykarski Zastal Zielona Góra).Janusz Jasiński szef Zastalu Zielona Góra nie zgodził się na zapis w konkursie, dotyczący przeprowadzenia obowiązkowego audytu w klubie – kontroli obejmującej pięć ostatnich lat działalności. Janusz Jasiński twierdził, że nie jest to zgodne z prawem, zarzucił prezydentowi Zielonej Góry brak dobrej woli, by pomóc Zastalowi.1.5 miliona złoty otrzymał już Zielonogórski klub żużlowy o czym poinformował na swoim profilu Prezydent miasta. Ale pojawił się problem, mianowicie Falubaz Zielona Góra długo się dotacją nie nacieszył, bowiem konkurs ten unieważnił wojewoda lubuski Władysław Dajczak dlaczego? Uznano ,że bezprawnie wprowadzono zapis o obowiązkowym audycie.

”Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby uniknąć tej katastrofy, ale nikt w mieście i klubie radnych prezydenta Kubickiego nie chciał nas słuchać. Buta kroczy przed upadkiem” – napisał Janusz Jasiński na Facebooku, a na Twitterze dodał: „Falubaz oberwie na prywatnej wojnie i będzie musiał zwrócić 1,5 mln zł? Prezydent Kubicki naruszył prawo”.
Czy Falubaz Zielona Góra ucierpi przez wojnie na linii Jasiński-Kubicki. Nie możemy wykluczyć, iż Zielonogórski klub będzie musiał zwrócić otrzymaną dotacje w kwocie 1.5 miliona złotych. Całą sprawą zajmą się prawnicy, nie ma co ukrywać że będzie to dla Nich ciężkie wyzwanie. W ciągu 30 dni Urząd Miasta Zielona Góra ma prawo wnieść skargę na decyzję wojewody.
ŹRÓDŁO: Gazeta Lubuska.pl

fot. wojta-foto.cz

baner 1200 200

Zostaw komentarz

0/100

×