Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Andreas Lyager o swoim odejściu z Rybnika – “Prezes Mrozek zmienił coś, co obiecał”

Andreas Lyager

Autor: Jakub Bielak

Andreas Lyager o swoim odejściu z Rybnika – “Prezes Mrozek zmienił coś, co obiecał”

W czwartkowe popołudnie gruchnęła wiadomość o odejściu Andreasa Lyagera z ROW-u Rybnik. Zaskoczenie było tym większe, że prezes rybnickiego klubu już kilka tygodni wcześniej ogłosił, że Duńczyk pozostanie w zespole na sezon 2023. Na 24-latka spadła fala krytyki z powodu nagłej zmiany zdania. Poprosiliśmy Andreasa o krótki komentarz do całej sprawy. Duńczyk mówi, że to prezes Mrozek złamał daną mu obietnicę. 

Kacper Gomólski: „Chcemy wygrać mecz w Opolu i nie będziemy się bronić przed tymi 16 punktami”

Andreas Lyager to gorące nazwisko na transferowej giełdzie w eWinner 1. lidze. Jedenasty zawodnik pod względem średniej biegopunktowej w sezonie 2022 miał pozostać w Rybniku na kolejny sezon, ale niespodziewanie wycofał się z osiągniętego wcześniej porozumienia.

290479432 444825660978370 7736693004105482703 n
fot. Sonia Kaps

”Jestem bardzo zadowolony z jazdy w Rybniku w 2022. Niestety przez niektóre szczegóły kontraktu, postanowiłem wycofać się z rozmów i opuścić ROW. Zobaczymy, gdzie się znajdę w przyszłym roku”.

Tak 24-latek odpisał nam na pytanie o nagłe odejście ze śląskiego klubu. Dopytany o szczegóły rozmów z prezesem Mrozkiem dodał:

”On zmienił coś, co obiecał. A ja chcę być pewny swojej przyszłości”.

Lyager sugeruje więc, że winę niepowodzenia rozmów w całości ponosi Krzysztof Mrozek. Zawodnik czuje się oszukany z powodu tego, że prezes złamał daną mu obietnicę wskutek jakiejś zmiany w kontrakcie. Niestety nie znamy szczegółów całego nieporozumienia między oboma panami. Może jednak nie warto wieszać psów na Duńczyku, będąc przekonanym, że to on wypiął się na klub? 

W kontekście startów Andreasa Lyagera w sezonie 2023 najgłośniej mówi się o powrocie do Polonii Bydgoszcz. Duńczyk startował tam w sezonach 2020-2021. Polonia poważnie myśli o powrocie do PGE Ekstraligi w przyszłym sezonie, a Lyager ma być jednym z liderów drużyny. 

fot. Sonia Kaps

Już dzisiaj (16.09.2022) magazyn żużlowy: TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *