01# Trans MF Landshut Devils – Diabelska niespodzianka. [PODSUMOWANIE]

Na koniec cyklu podsumowań drużyn 2 ligi żużlowej, zwycięzca tych rozgrywek w sezonie 2021, drużyna Trans MF Landshut Devils.

O tym jak nieobliczalny jest żużel niech świadczą wyniki tegorocznych rozgrywek, gdzie przez nikogo nie stawiana za faworyta ekipa Trans MF Landshut Devils, stała się największym odkryciem w tym roku, wywiązując się ze swojej roli „czarnego konia” wzorowo, bijąc potentata ligi w wielkim finale. Wielu ekspertów twierdziło, że nawet playoff to będzie zbyt wiele, jednak w tym całe zaskakujące piękno tego sportu.

galeria 1 6



Jeśli był ktoś taki, kto po pierwszych dwóch kolejkach, stawiał na awans podopiecznych menedżera Sławomira Kryjoma do eWinner 1 ligi, to miał życiową szansę wygrać spore pieniądze w zakładach bukmacherskich. Niewielu przypuszczało, że drużyna Trans MF Landshut Devils po wysokiej domowej porażce u siebie z drużyną z Opola, będzie w stanie ugrać coś istotnego w tegorocznych zmaganiach.To spotkanie okazało się jednak kluczowe do dalszych działań klubu z Bawarii, który nie czekając na dalszy negatywny rozwój wypadków zdecydował się zakontraktować jak się później okazało, największy hit transferowy na trzecim poziomie rozgrywek w naszym kraju.



Dalszy ciąg sezonu to seria wielu zwycięstw z kilkoma pojedynczymi przegranymi, jednak wystarczyło to do osiągnięcia awansu do playoff, który został przypieczętowany najwyższym zwycięstwem w sezonie z ekipa z Rawicza.
Batalia półfinałowa to ponowne spotkanie obu zespołów i tym razem nastąpiła powtórka z rozrywki z fazy zasadniczej a więc wysoka domowa wygrana Trans MF Landshut Devils nad rawickimi niedźwiadkami, dająca przewagę przed rewanżem w którym także lepsi okazali się zawodnicy z Bawarii.


Wielki finał i starcie z dominatorem rozgrywek zwycięzcą fazy zasadniczej drużyną OK Bedmet Kolejarz Opole. Diabły odrobiły lekcje po dwóch porażkach w fazie zasadniczej, tym razem rozpoczęły od niespodziewanie wysokiego zwycięstwa i z zaliczką czternastu punktów jechali na rewanż do Polski. Ostateczna batalia, to wojna nerwów po obu stronach, szczególnie widocznych w ekipie gospodarzy jadących przy nadkomplecie publiczności oczekującej awansu swoich pupili. Ekipa dotychczas zdobywająca w meczach u siebie powyżej 50 punktów na mecz, nie sprostała zadaniu i w ten sposób byliśmy świadkami nie lada niespodzianki – Trans MF Landshut Devils z awansem do eWinner 1 ligi!

galeria 2 6


Dwóch najlepiej punktujących zawodników w lidze Dimitri Berge oraz Kai Huckenbeck, wsparci będącym również w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników 2 ligi żużlowej Martinem Smolinskim to wspaniała wizytówka zwycięskiego zespołu. Nie można rówież nie wspomnieć o młodzieżowym odkryciu sezonu Noricku Bloedornie oraz bardzo walecznym mającym najlepszy start w karierze Michaelu Haertelu.

Pozostali zawodnicy Trans MF Landshut Devils, także byli ważną częścią zespołu i pomimo kłopotów sprzętowych Tobiasa Buscha, nierównej jazdy Nicka Skorji i Valentina Grobauera wyniki ich nie są zadowalające ale liczy się wynik drużynowy. Trochę więcej można było obiecywać sobie po pozostałych młodzieżowcach ale warto przy tym powiedzieć, że Marius Hillebrand mający za sobą trudny początek z każdym meczem zyskiwał w oczach i jedynie Mario Niedermeier może żałować niewykorzystanej przez siebie szansy pokazania się z dobrej strony.

galeria 3 6


Najlepsza drużyna, to i najlepsze statystyki, z którymi na koniec lektury warto szczegółowo się zapoznać.

galeria 4


Klasyfikacja zawodników w sezonie 2021:

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Dimitri Berge136942184410002,52212,77
2.Kai Huckenbeck1578372410510102,41011,27
3.Martin Smolinski1466232311400322,0919,00
4.Norick Bloedorn15621914161011101,6946,73
5.Michael Haertel1356718191000201,6615,85
6.Tobias Busch83121010630001,4194,50
7.Marius Hillebrand11320761400500,8131,82


Zawodnicy niesklasyfikowani w sezonie 2021:

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Nick Skorja519254701001,2114,00
2.Valentin Grobauer7284491000101,0714,14
3.Mario Niedermeier411011310300,2730,75


Wyniki w sezonie 2021:

1. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 41:48 (W)
2. Optibet Lokomotiv Daugavpils 51:38 (D)
3. 7R Stolaro Stal Rzeszów 42:48 (W)
4. MSC Wölfe Wittstock 59:30 (D)
5. SpecHouse PSŻ Poznań 56:34 (W)
6. OK Bedmet Kolejarz Opole 36:54 (D)
7. OK Bedmet Kolejarz Opole 39:51 (W)
8. SpecHouse PSŻ Poznań 58:32 (D)
9. MSC Wölfe Wittstock 59:31 (W)
10. 7R Stolaro Stal Rzeszów 49:39 (D)
11. Optibet Lokomotiv Daugavpils 42:47 (W)
12. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 64:25 (D)

Półfinał Playoff
Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 60:30 (D), 50:40 (W)

Finał Playoff
OK Bedmet Kolejarz Opole 52:38 (D), 40:49 (W)

Bilans w sezonie 2021:

12 meczów, 19 Punktów, 5 Bonusów, 7 Zwycięstw (+3 zwycięstwa w playoff), 0 Remisów, 5 Porażek (+1 porażka w playoff), Bilans małych punktów +119

#Drugajestekstra

Foto: Sandra Rejzner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *