Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Zwycięzców się nie sądzi, ale my ich oceniliśmy. Sparta – Motor [OCENY POMECZOWE]

Sparta
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Zwycięzców się nie sądzi, ale my ich oceniliśmy. Sparta – Motor [OCENY POMECZOWE]

Ciężko jest wystawić oceny pomeczowe szczególnie dla kontuzjowanych zawodników Betard Sparty Wrocław po tym, co obejrzeliśmy w niedzielny wieczór. Zdecydowanie łatwiej było w drużynie mistrzów Polski. Zwycięzców się co prawda nie sądzi, jednak nie wszyscy z obozu lublinian mogą zaliczyć rewanżowy finał do udanych.

Skala ocen: 1-6

Betard Sparta Wrocław

Tai Woffinden: 3

Ciężko ocenić występ Brytyjczyka. Wygrał zupełnie niespodziewanie pierwszy wyścig, a potem jeszcze pokonał Jacka Holdera. W swoim trzecim biegu popełnił jednak juniorski błąd, który skutkował zakończeniem jego udziału w meczu. Wszyscy jednak wiemy, że trzykrotny mistrz świata nie powinien w ogóle jechać w niedzielnych zawodach.

Piotr Pawlicki: 3

„Piter” w swoim ostatnim meczu w barwach Betard Sparty Wrocław zgromadził łącznie 10 punktów oraz dwa bonusy. Potrzebował do tego jednak sześciu biegów. Nie zapisał przy swoim nazwisku żadnej „trójki”. W piętnastym biegu zdobył dwójkę z bonusem, ale jego rywalami byli Bartosz Bańbor oraz Kacper Grzelak.

Artiom Łaguta: 3

Oceniony podobnie jak koledzy, choć tu też ciężko o rzetelną notę. Upadł ze swojej winy w pierwszym starcie, Potem pojechał dwa bardzo dobre biegi, ale gdy wynik był rozstrzygnięty, ogłosił, że przegrał walkę z bólem.

Connor Bailey: brak oceny

Nie wyjechał na tor.

Daniel Bewley: 2+

Tylko dziewięć punktów tego, który tak naprawdę jako jedyny z liderów zespołu był w pełni zdrowy. Młody Brytyjczyk zawiódł, bo przegrywał z liderami Motoru. Swoje jedyne zwycięstwo zaliczył w piętnastym biegu, który mistrz Polski już odpuścił.

Kevin Małkiewicz: 2+

W trzech wyścigach nie zdobywał punktów, ale w jednym niemal ograł zarówno Jacka Holdera, jak i Fredrika Lindgrena. 16-latek kapitalnie wyszedł spod taśmy i wiózł za sobą najskuteczniejszą parę PGE Ekstraligi. Ostatecznie jednak udało mu się ich tylko przedzielić, bo Holder wyprzedził go w drugiej części biegu.

Bartłomiej Kowalski: 2

Lider formacji młodzieżowej zawalił finałowy dwumecz. We Wrocławiu nie było tak tragicznie jak w Lublinie, ale przegrana 1:5 w biegu juniorskim nie przynosi mi chluby.

Kacper Andrzejewski: 1

Jeszcze nie jego poziom. Trzy razy wyjechał na tor i trzy razy przyjechał do mety na ostatnim miejscu.

Platinum Motor Lublin

Jarosław Hampel: 4+

Cztery bardzo dobre biegi i jeden, w którym przyjechał do mety na ostatniej pozycji. „Mały” świetnie pożegnał się z lubelskimi kibicami.

Dominik Kubera: 6

Najlepszy z drużyny mistrzów Polski. Perfekcyjny występ zakończony bez żadnej porażki z zawodnikiem drużyny przeciwnej.

Fredrik Lindgren: 2+

Nie zaprezentował się tak dobrze, jakby mógł. Było go na torze pełno, jednak ostatecznie uzbierał tylko pięć punktów w czterech startach – w tym jedno indywidualne zwycięstwo. W jednym z biegów nie zdołał jednak wyprzedzić 16-letniego Małkiewicza. Humoru jego indywidualny występ mu jednak raczej nie popsuł. Sięgnął po pierwsze złoto od 14 lat w polskiej lidze.

Jack Holder: 4+

Trzy bezbłędne wyścigi oraz jeden taki, w którym zamknął stawkę. Na tym poziomie to oczywiście się zdarza. Dał się jednak w tym biegu wyprzedzić na dystansie kontuzjowanemu Woffindenowi.

Bartosz Zmarzlik: 4

Kolejny przeciętny w skali trzykrotnego mistrza świata występ. Dziewięć punktów bez żadnego bonusa w czterech startach i tylko jedno indywidualne zwycięstwo. 28-latek zatracił gdzieś swoją kosmiczną formę w ostatnich tygodniach.

Mateusz Cierniak: 4

Dwa razy przyjeżdżał tylko za swoim kolegą z pary. Na plus szczególnie pomoc, której udzielił Bartoszowi Bańborowi w biegu młodzieżowym, wypuszczając go przed siebie. W środku spotkania dwa słabsze biegi. Mógł wymarzyć sobie lepsze pożegnanie z pozycją młodzieżowca.

Bartosz Bańbor: 4+

Kolejny dobry mecz 16-latka. Wygrana w biegu juniorskim, a potem trzykrotnie jednopunktowa zdobycz. Pokonał co prawda wyłącznie juniorów Sparty, ale po raz kolejny pokazał spory potencjał.

Kacper Grzelak: brak oceny

Wyjechał na tor w biegu piętnastym i rzecz jasna przyjechał do mety ostatni. Trudno go jednak jakkolwiek ocenić.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV DZIŚ NA ŻYWO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×