Przejdź do treści
Aktualności/Liga Szwedzka

Co za ruch! Żużlowiec z czołówki zastąpi Janowskiego w finale

żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Co za ruch! Żużlowiec z czołówki zastąpi Janowskiego w finale

Maciej Janowski opuści pierwszy finał PGE Ekstraligi z powodu kontuzji, której nabawił się w półfinałowej rywalizacji. Wiadomo już, że nie będzie mógł wziąć udział w finałowej rywalizacji w Szwecji, gdzie jego Dackarna Malilla będzie rywalizowała z Vastervik Speedway. Dziś klub ogłosił jego zastępstwo.

Leon Madsen został zakontraktowany w trybie awaryjnym przez szwedzki zespół. Duńczyk nie jeździł w tym roku w Bauhaus-Ligan, w związku z czym był „do wzięcia”. Swoim nowym nabytkiem klub pochwalił się w mediach społecznościowych.

– Potrzebowaliśmy znaleźć zawodnika z niższą średnią niż Maciej Janowski. Nie było łatwo, bo wielu zawodników odpadło. Okazało się jednak, że średnia Leona z ligi duńskiej jest przeliczana tak, że pasuje nam pod kątem składu na finał. Nie było problemów, by się zgodził.

Leon Madsen dostał więc niespodziewaną możliwość walki o złoty medal w ligowych rozgrywkach w 2023 roku. Przypomnijmy, że ze swoim polskim klubem, Tauron Włókniarzem Częstochowa, odpadł w półfinałowej rywalizacji.

Pierwsze spotkanie finałowe w lidze szwedzkiej zaplanowane jest na najbliższy wtorek w Vastervik.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *