Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Motor równy jak stół. We Włókniarzu aż dwie „jedynki” [OCENY POMECZOWE]

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Dawid Ociepa

Żużel. Motor równy jak stół. We Włókniarzu aż dwie „jedynki” [OCENY POMECZOWE]

Półfinały PGE Ekstraligi 2023 przeszły już do historii. W jednym z nich Platinum Motor Lublin bezlitośnie rozprawił się z TAURON Włókniarzem Częstochowa aż 58:32. Klasycznie już oceniliśmy występ żużlowców w tymże pojedynku.

Skala ocen: 1-6

TAURON WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA

Mikkel Michelsen: 2

Występ nieprzystający liderowi. Nie wygrał ani jednego wyścigu, a na trasie wyraźnie się męczył. Mikkel w tym sezonie trochę przypomina Patryka Dudka, gdyż wyraźnie brakuje mu stabilizacji.

Jakub Miśkowiak: 4

Jeden z lepszych występów popularnego w obecnym sezonie popularnego „Miśka”. Dodatkowe punkty stylu zawodnik otrzymuje od nas za pokonanie w jednym z wyścigów Bartosza Zmarzlika. Jakub już jakiś czas dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków jako zawodnika U-24.

Kacper Woryna: 3

W swoim stylu „szarpał” na dystansie jak tylko mógł, ale przeciwko tak dysponowanemu rywalowi było potrzebne coś więcej. Uratował jednak Włókniarzowi kilka punktów, więc nie był to tragiczny występ.

Maksym Drabik: 1

Maksym tego dnia nie pokonał ani jednego rywala. Nawet jeśli dobrze wyszedł spod taśmy, tracił punkty, a w jednym z biegów nawet przeszkodził Kacprowi Worynie na tyle, że ten stracił pozycję. Dla niego jest to klasyczny mecz do zapomnienia.

Leon Madsen: 2

Jako jeden z dwóch żużlowców Włókniarza wygrał wyścig, ale to w zasadzie tyle. Dwa razy przyjechał na samym końcu, co jemu praktycznie się nie zdarza.

Franciszek Karczewski: 2

Pokonał Bartosza Bańbora, a taka była głównie jego rola. Nic pozytywnego poza tym jednak nie zobaczyliśmy.

Kacper Halkiewicz: 1

Trzy wyścigi, trzy zera. Nie przywykliśmy do takich spotkań Kacpra Halkiewicza. Był szokująco bezradny, ale rywali miał nader trudnych.

Kajetan Kupiec: brak oceny

Nie startował.

PLATINUM MOTOR LUBLIN

Jarosław Hampel: 4+

Najsłabszy występ doświadczonego żużlowca w obecnych play-offach, co dla niego będzie… Komplementem. Kolejny solidny mecz w wykonaniu popularnego Małego.

Dominik Kubera: 4

Odczuwamy dziwne rozczarowanie co do tego, jak pojechał w tym półfinale Dominik. 7 punktów i bonus to dobry wynik jak na cztery wyścigi, ale wiemy, że stać go na więcej.

Fredrik Lindgren: 5

Na początku wolny, ale potem robił z gośćmi z Częstochowy, co tylko chciał. Fast Freddie w ogóle nie spuszcza z tonu w tym sezonie. Patrząc na wyczyny Michelsena we Włókniarzu, w Lublinie z pewnością są szczęśliwi z powodu wymiany tychże żużlowców.

Jack Holder: 4+

Szybkie korekty w sprzęcie po przegranej na otwarcie meczu, później rywale mogli jedynie pooglądać jego deflektor. Jack znakomicie powrócił po kontuzji. Witamy z powrotem!

Bartosz Zmarzlik: 5+

Przegrał tylko z Jakubem Miśkowiakiem. Mistrzowska forma trzykrotnego mistrza świata.

Mateusz Cierniak: 4+

Perfekcyjny początek meczu, a później również wygrywał z trudnymi rywalami, gdyż miał na rozkładzie Leona Madsena. Dobrze pokazał się po kontuzji, a zdaje się, że w finale poradzi sobie jeszcze lepiej.

Bartosz Bańbor: 3

Wykonał swoje zadanie do cna, a nawet dorzucił od siebie coś więcej. Kolejny mecz 16-latka, w którym pokonuje znacznie wyżej notowanego rywala. Udowodnił, że srebrny medal MIMP nie był przypadkiem.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *