Przejdź do treści
Liga Szwedzka

Liga szwedzka: Trzeci i czwarty zespół sezonu zasadniczego za burtą! [RELACJA]

Liga szwedzka
Fot. Veronica Larsson

Autor: Marcin Boroch

Liga szwedzka: Trzeci i czwarty zespół sezonu zasadniczego za burtą! [RELACJA]

We wtorek odbyły się rewanżowe spotkania ćwierćfinałowe ligi szwedzkiej. Lejonen Gislaved dość pewnie pokonał u siebie Kumlę Indianernę i zapewnił sobie awans do strefy medalowej. Pomimo wygranej Piraterny Motali nad Rospiggarną Hallstavik 46:44, gospodarze nie odrobili strat poniesionych w pierwszym meczu i odpadli. Oznacza to, że w półfinale nie zobaczymy trzeciej i czwartej siły po sezonie zasadniczej.

Lejonen Gislaved — Kumla Indianerna 52:38 (99:81 w dwumeczu)

Gospodarze przystąpili do spotkania w dość komfortowej sytuacji, bowiem na terenie rywala odnieśli 4-punktowe zwycięstwo (47:43). Na dodatek byli zmuszeni radzić sobie bez Mateusza Cierniaka, który skarżył się na ból obojczyka, a w miejscu kontuzjowanego Nicolaia Klindta pojechał Matias Nielsen.

Od samego początku Lejonen przejął inicjatywę w meczu. Najpierw wygrali podwójnie nad para Tungate/Buczkowski (Krzysztof przewrócił się na trzecim okrążeniu i został wykluczony z powtórki wyścigu), a następnie w stosunku 4:2 Matias Nielsen i Daniel Henderson pokonali Johannesa Stark i Jonatana Grahna. Pierwszy zryw gości nastąpił w 3. biegu. Szymon Woźniak do spółki z Maxem Fricke, przywieźli na 5:1 samego Bartosza Zmarzlika. Od tamtej jednak pory wyższy bieg wrzucili zawodniku Gislaved, którzy w pewnym momencie wypracowali sobie nawet 12- punktową zaliczkę. Piraterna nie było w stanie nic zrobić, bowiem w 12. pozostałych biegach wygrali drużynowo zaledwie dwa, co przyłożyło się na wysoką porażkę, 38:52. Tym samym, odpadają z walki o medale.

Dość nieoczekiwanie najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był poturbowanymi ostatnim groźnie wyglądającym upadkiem w starciu z Wybrzeżem Gdańsk, Oliver Berntzon, zdobywca 13 punktów. Dziwić może fakt, iż Bartosz Zmarzlik nie odniósł indywidualnego zwycięstwo, a natorze pojawił się pięciokrotnie. Po stronie gości tercet Doyle, Fricke i Woźniak zgromadzili 31 punktów na 38 całego zespołu.

Gislaved:

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
9Jarosław Hampel32+131+19+2
10Dominik Kubera2+1231+108+1
11Bartosz Zmarzlik12+12229+1
12Casper Henriksson031+115+1
13Oliver Berntzon3232313
14Matias Nielsen32+105+1
15Daniel Henderson1011+13+1
16

Kumla:

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
1Rohan Tungate101
2Krzysztof Buczkowskiw101
3Szymon Woźniak311201+18+1
4Max Fricke2+13033213+1
5Jason Doyle13d03310
6Jonatan Grahn01203
7Johannes Stark2wns2
8

Piraterna Motala — Rospiggarna Hallstavik 46:44 (w dwumeczu 86:94)

W pierwszym meczu w Hallstavik lepsza była Rospiggarna, która pokonała Piraternę 50:40. Za Kaia Huckenbecka goście stosowali zastępstwo zawodnika.

Było to bardzo dziwne spotkanie. Wszystko rozpoczęło się od zwycięstwa 4:2 gospodarzy, gdzie para Pawlicki/Milik uporała się z Iversenem i Lidbeackiem. Później jednak do głosu doszli goście, który z biegu na bieg konsekwentnie powiększali swoją przewagę, zwyciężając 6. gonitw z rzędu, budując sobie 10-punktową zaliczkę (23:13). Gdy Hallstavik był już pewny awansu do półfinału, to ich postawa na torze się znacząco zmieniła. Pięć ostatnich odsłon widowiska w Motali zakończyło się triumfem gospodarzy w stosunku 21:9, co pozwoliło im godnie pożegnać się z ligą, zwyciężając w całym spotkaniu 46:44. Zatem trzecia siła ligi pożegnała się z sezonem.

Na owalu dwoił się i troił Przemysław Pawlicki, zdobywca 16 punktów. Jego brat dorzucił 12, co stanowiło 28 na 46 wywalczonych oczek w całym spotkaniu. Po stronie Rospiggarny najwięcej wywalczył Kim Nilsson (10+1).

Motala:

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
9Vaclav Milik1121038
10Przemysław Pawlicki323233
11Oskar Fajfer201+12+12+17+3
12Jonathan Ejnermark00
13Piotr Pawlicki12333t12
14Peter Ljung0000
15Jonas Seifert-Salk20013
16

Hallstavik:

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
1Niels Kristian Iversen011+102+1
2Kai Huckenbeck0
3Antonio Lindbaeck23201+108+1
4Wiktor Przyjemski130217
5Kim Nilsson2+1312210+1
6Dimitri Berge312309
7Luke Becker133018
8

Zestaw par półfinałowych:

  • Vasternik (1)— Rospiggarna Hallstavik (6)
  • Lejonen (5) – Dackarna Malilla (2)

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *