Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Wygrają z mistrzem Polski i zagwarantują sobie utrzymanie? Czyżby powtórka sensacji?

Żużel
Fot. Emilia Hamerska - Lengas

Autor: Dawid Ociepa

Żużel. Wygrają z mistrzem Polski i zagwarantują sobie utrzymanie? Czyżby powtórka sensacji?

W ubiegłym sezonie na własne oczy zobaczyliśmy jedną z największych sensacji ostatnich lat. ZOOleszcz GKM Grudziądz bez problemu rozprawił się z naszpikowanym do granic kości gwiazdami Orlen oil Motorem Lublin. I to za trzy punkty, co dodało jeszcze efektu „wow” do końcowego rezultatu. Kampanię 2024 Gołębi rozpocznie właśnie mecz z dwukrotnymi mistrzami Polski. Jeśli Grudziądzanie powtórzą ten wyczyn – mogą zagwarantować sobie utrzymanie na następny rok.

To oczywiście nadal jest plan minimum. Kibice zespołu są już wyraźnie zmęczeni ciągłą walką o utrzymanie i regularnym opuszczaniem rundy finałowej. Przed rokiem mówił tym prezes GKM-u – Marcin Murawski:

Sam jestem kibicem od wielu lat i też by mi się marzył taki sukces w postaci wejścia do topowej szóstki.

– sternik 7. drużyny ubiegłego sezonu.

Dlatego zwycięstwo drużyny z województwa kujawsko-pomorskiego ze zwycięzcami PGE Ekstraligi 2023 będzie ważne w dwóch wymiarach: uspokojenie sytuacji w walce o utrzymanie i zaznaczenie swojej obecności w batalii o awans-do play-off. Trzeba jednak sobie to jasno powiedzieć – pokonanie Bartosza Zmarzlika, Fredrika Lindgrena i spółki będzie arcytrudne. Nie mniej, rok temu się udało, a skład Gołębi wygląda lepiej niż rok temu.

W listopadowym oknie transferowym GKM zrobił ruchy, które mogą zmienić oblicze drużyny. Jason Doyle zastąpił Nickiego Pedersena, a Jaymon Lidsey dołączył do ekipy. Te transfery budzą nadzieję na upragniony awans do najlepszej szóstki PGE Ekstraligi. Oby tylko kontuzje i niesprzyjające okoliczności nie pokrzyżowały planów.

Trzeba przyznać, że żużel potrafi zaskakiwać, i choć nie brakuje wątpliwości, to emocji na pewno nam nie zabraknie w nowym sezonie. Czy Grudziądz znowu napisze historię, czy może tym razem to rywale zaskoczą? Jedno jest pewne – żużlowy rollercoaster rusza, a kibice nie mogą się doczekać, co przyniesie najbliższa kolejka.

350985366 607454924691353 3453032733115806968 n 1
Fot. Emilia Hamerska – Lengas
Żużel
Fot. Emilia Hamerska – Lengas

Dołącz do nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *