Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Przemysław Pawlicki o objęciu roli kapitana Falubazu: „bardzo dziękuję za zaufanie ze strony Piotra Protasiewicza i całej drużyny”

Przemysław Pawlicki
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Paweł Płóciniak

Przemysław Pawlicki o objęciu roli kapitana Falubazu: „bardzo dziękuję za zaufanie ze strony Piotra Protasiewicza i całej drużyny”

Przemysław Pawlicki po raz kolejny w swojej karierze został kapitanem drużyny, tym razem będzie pełnił tę rolę w zespole beniaminka PGE Ekstraligi Enea Falubazie Zielona Góra. Falubaz Zielona Góra w nadchodzącym sezonie pojedzie w PGE Ekstralidze, do której powrócili po dwóch latach. W drużynie beniaminka pozostali liderzy z poprzedniego sezonu Przemysław Pawlicki oraz Rasmus Jensen. Ten pierwszy został kapitanem zespołu w nadchodzących rozgrywkach. – Czy zaskoczyła? Jakoś bardzo mnie nie zaskoczyła, przede wszystkim bardzo dziękuję za zaufanie ze strony Piotra Protasiewicza i całej drużyny. Bardzo się cieszę z tego, że zostałem kapitanem na przyszły sezon. – powiedział starszy z braci Pawlickich dla klubowych mediów.

Drużyna z Zielonej Góry jest wymieniana wśród drużyna mających walczyć o utrzymanie. Beniaminek jak co roku ma problemy ze zbudowaniem składu, jednak Enea Falubaz w zimowym okienku transferowym skorzystał, z okazji jakie nadarzyły się na rynku i zakontraktował dwóch doświadczonych już zawodników Jarka Hampela oraz Piotra Pawlickiego. Wzmocniona została również formacja juniorska, której zawodnicy będą mogli liczyć na rady od starszych kolegów.

Na pewno jest to dla mnie duże zobowiązanie, wobec też drużyny. Jako kapitan będę chciał, jak najwięcej pomagać w teamie. Przede wszystkim rozmawiać z młodymi chłopakami i pomagać jak najwięcej, bo my jako doświadczeni zawodnicy to zawsze się komunikujemy odnośnie przełożeń, różnych innych rzeczy, a z młodymi można wymienić tych sugestii nieco więcej. – twierdzi Pawlicki.

Dla starszego z braci Pawlickich funkcja kapitana to nie będzie nowość, podczas swojej kariery kapitanem był w trzech swoich poprzednich zespołach w Unii Leszno, Stali Gorzów oraz niedawno w GKM-ie Grudziądz. Przemysław Pawlicki będzie miał okazję zadebiutować w tej roli za nieco ponad miesiąc, bo 12 kwietnia. Wtedy Enea Falubaz Zielona Góra zainauguruje sezon meczem we Wrocławiu. – Tak, myślę, że doświadczenie, jak chodzi o bycie kapitanem mam, bo byłem już nie raz, więc tego się w ogóle nie obawiam. – przyznaje Przemysław Pawlicki dla falubaztv.

Żużel
Fot. Marta Astachow
Żużel
Fot. Marta Astachow

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *