Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Wielki respekt Mistrza dla Legendy! – „Mogę się o Marku Cieślaku wypowiadać tylko z wielkim respektem”

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Redakcja

Żużel. Wielki respekt Mistrza dla Legendy! – „Mogę się o Marku Cieślaku wypowiadać tylko z wielkim respektem”

W minionym sezonie świat żużlowy obserwował triumf Jarosława Hampela w barwach Orlen Oil Motor Lublin, który zdobył PGE Ekstraligę. Po zakończeniu tego wyjątkowego sezonu, Hampel zaskoczył wszystkich, dołączając do Enea Falubazu Zielona Góra. W rozmowie dla mediów Ekstraligi Żużlowej, opowiedział on o swojej relacji z legendarnym trenerem Markiem Cieślakiem, uwydatniając ogromny wpływ, jaki miała ta współpraca na jego karierę.

Hampel zaczyna od wyrażenia wielkiego szacunku dla Cieślaka, podkreślając, że to właśnie ten doświadczony trener miał kluczowy udział w kształtowaniu jego talentu. Podczas rozmowy zapytano go o trzy osoby, które wywarły największy wpływ na jego karierę, a Hampel wymienił Jana Anderssona, Marka Cieślaka i Hansa Nielsena.- Mogę się o Marku Cieślaku wypowiadać tylko z wielkim respektem, bo miał na moją karierę duży wpływ — powiedział Hampel

Mówiąc o Cieślaku, Hampel nie kryje swojego uznania. Wspomina, że ich drogi wielokrotnie się krzyżowały, zarówno w reprezentacji, jak i w różnych klubach. Pierwsze spotkanie miało miejsce, gdy Hampel był jeszcze juniorem w 2000 roku, a później współpracowali głównie w kadrze oraz w Sparcie Wrocław.

Charyzma Cieślaka zdaniem Hampela była jednym z kluczowych elementów tej współpracy. Trener zawsze potrafił dotrzeć do zawodnika, być dla niego wiarygodnym i umiejętnie podpowiadać. Zawsze był bezpośredni w rozmowach, ale jednocześnie zachowywał odpowiednie wyczucie. Hampel podkreśla, że Cieślak potrafił go odpowiednio zmobilizować, uświadamiając mu, że jest w stanie wygrać zawsze i z każdym.

Marek Cieślak jest bardzo charyzmatyczny. Zawsze potrafił do mnie dotrzeć. Był dla mnie bardzo wiarygodny. Umiejętnie potrafił podpowiadać. Zawsze był bardzo bezpośredni w rozmowach z zawodnikami, ale zawsze miał też odpowiednie wyczucie. Mnie potrafił odpowiednio zmobilizować. Uświadomić, że jestem w stanie wygrać zawsze i z każdym.

Podsumowując swoje wypowiedzi na temat Marka Cieślaka, Jarosław Hampel wyraża wielki szacunek, podkreślając, że ten doświadczony trener miał ogromny wpływ na jego karierę. To właśnie dzięki charyzmie, motywacyjnym umiejętnościom i bezpośredniości Cieślaka Hampel zdobył nie tylko tytuł mistrza w sezonie z Platinum Motorem Lublin, ale także rozwijał się jako zawodnik, gotowy do nowych wyzwań w Enea Falubazie Zielona Góra.

Jarosław Hampel
Fot. Paweł Wilczyński
Jarosław Hampel
Fot. Kazimierz Kożuch

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *