Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Kubera, Fredka, czy Zmarzlik? Kto Powinien być kapitanem Mistrza Polski Orlen Oil Motor Lublin

Żużel
Fot. Mateusz Biskup

Autor: Patrycja Kowalczuk

Żużel. Kubera, Fredka, czy Zmarzlik? Kto Powinien być kapitanem Mistrza Polski Orlen Oil Motor Lublin

Żużel z jednej strony jest sportem drużynowym, z drugiej sporo w nim indywidualności. Nie mamy tu takiej współpracy między zawodnikami jak, chociaż w piłce nożnej czy koszykówce. Wzorem innych sportów drużynowych każdy team ma kapitana, ale w sumie, po co drużynie żużlowej kapitan?

Niektórzy mogą się zastanawiać, po co drużynie kapitan, skoro na torze każdy walczy indywidualnie. A może funkcja kapitana jest czysto symboliczna? Czy ma ona jakiekolwiek znaczenie? Z takimi właśnie pytaniami musiał się zmierzyć gość audycji Pięć Jeden, Kacper Grzelak.

-Na pewno chodzi o to, żeby potrafił zgrać tą drużynę. Żebyśmy mogli się dogadać. Żeby każdy się czuł jakby w tej drużynie, w tym teamie. To jest, uważam ten klucz do sukcesu, ta jedna cegiełka do tego wszystkiego, żeby było dobrze.

Pytanie o kapitana pojawiło się w kontekście Motoru Lublin i oczekiwania na ogłoszenie nowego kapitana drużyny, który przejąłby pałeczkę po Jarosławie Hampelu. Nadal nie wiadomo kto miałby zastąpić „Małego”. Kubera jest osobą z najdłuższym stażem w drużynie Motoru, ale to Fredka jest najstarszy z zawodników, znowu Zmarzlik ma największe osiągnięcia. A kogo wy byście wybrali na kapitana Mistrza Polski?

Bartosz Zmarzlik
Fot. Paweł Wilczyński
Dominika Kuberę
Fot. Kazimierz Kożuch

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

1 odpowiedź do “Żużel. Kubera, Fredka, czy Zmarzlik? Kto Powinien być kapitanem Mistrza Polski Orlen Oil Motor Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *