Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Włókniarz przedłuża umowę z zawodnikiem. Było wokół niego sporo znaków zapytania

żużel

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Włókniarz przedłuża umowę z zawodnikiem. Było wokół niego sporo znaków zapytania

Tauron Włókniarz Częstochowa ogłosił pozostanie w kadrze zawodnika na sezon 2024. Mowa oczywiście o drużynie U-24. Jej szeregi od dwóch lat reprezentuje Australijczyk, Mitchel Cluff. Obchodzący w tym roku swoje 24. urodziny zawodnik otrzymał kolejną i ostatnią szansę na pokazanie się w tych rozgrywkach.

Australijczyk trafił do Częstochowy przed sezonem 2022. Włókniarz budował kadrę na świeżo powstałe rozgrywki U-24 Ekstraligi, a Cluff szukał prawdziwej szansy na rozkręcenie swojej żużlowej kariery. Australijczyk był w stanie pokazywać się z niezłej strony w młodzieżowych rozgrywkach, szczególnie na własnym torze. Na wyjazdach regularnie notował jednak słabe rezultaty.

Sezon 2023 w U-24 Ekstralidze zakończył na 25. pozycji w indywidualnej klasyfikacji zawodników ze średnią 1,81 punktu na bieg. Na początku sezonu jego nazwisko przewijało się nawet w plotkach transferowych dotyczących wypożyczenia do 2. Ligi Żużlowej (obecnie Krajowa Liga Żużlowa). Nie wiadomo było, czy Włókniarz zatrzyma w swoich szeregach Cluffa, ponieważ ten kończy w tym roku 24 lata i jest to jego ostatni sezon z możliwością startów w U-24 Ekstralidze. Pod Jasną Górą podjęto jednak decyzję, że Australijczyk dostanie ostatnią szansę i spróbuje zostać liderem zespołu, tak aby jego żużlowa kariera mogła być w Polsce jeszcze kontynuowana.

Mitchel Cluff
Fot. Mitchel Cluff/Facebook
Cluff
Fot. Mitchell Cluff/Facebook

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *