Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Walka Polaków o Grand Prix Challenge, czyli eliminacje do przyszłorocznego cyklu Grand Prix w Żarnowicy i Lonigo [ZAPOWIEDŹ]

Żużel
Jakub Malec

Autor: Jagoda Burka

Żużel. Walka Polaków o Grand Prix Challenge, czyli eliminacje do przyszłorocznego cyklu Grand Prix w Żarnowicy i Lonigo [ZAPOWIEDŹ]

Już dzisiaj w Żarnowicy oraz Lonigo odbędą się dwie pierwsze rundy eliminacji do cyklu Speedway Grand Prix. Na obu listach startowych mamy aż trzech Polaków – Bartosza Smektałę, Szymona Woźniaka oraz Piotra Pawlickiego. Powalczą oni o miejsce w sierpniowym Grand Prix Challenge, który odbędzie się w Gislaved już 19 sierpnia. Przypomnijmy, że przechodzi do niego czterech pierwszych zawodników z każdego turnieju. 

Gdzie obejrzeć żużel w sobotę? Zobacz plan transmisji telewizyjnych

W Żarnowicy z pierwszym wyścigiem ruszymy już o godzinie piętnastej. Na liście startowej oprócz Woźniaka i Smektały, którzy ostatnio prezentują dobrą formę pojawi się także trzech zawodników obecnego cyklu Mistrzostw Świata – Max Fricke, Martin Vaculik oraz Robert Lambert, którzy powalczą o ewentualne utrzymanie i dalszą walkę w przyszłorocznym SGP.

Nasi zawodnicy trafili więc na trudnych przeciwników, jednak gwarantuje nam to ogrom emocji związanych z awansem i przepustką do batalii o znalezienie się w gronie “najlepszych”. Są oni pewnymi faworytami, jednak reszta stawki będzie starać się pokazać swoje możliwości. Namieszać może Vaclav Milik, który z pewnością będzie chciał zawitać do klasyfikacji nie tylko jako praska “dzika karta” a także Frederik Jakobsen, notujący w GKMie Grudziądz równą dyspozycję.

Tuż po zakończeniu I etapu eliminacji, w Lonigo walczyć o awans będzie osamotniony Piotr Pawlicki. Polak jest mocnym ogniwem Betard Sparty Wrocław, a możliwość walki o miejsce w Grand Prix wywalczył sobie zajmując trzecie miejsce w Złotym Kasku, który miał wyłonić reprezentantów Polski w tym turnieju. 

Jego rywalami będą między innymi Oliver Berntzon oraz Niels Kristian Iversen, czyli zawodnicy obyci z walką o tytuł Mistrza Świata, którzy z pewnością znów będą chcieli zagościć w stawce bitwy o najwyższe cele. To samo z pewnością będzie chciał uczynić Jaimon Lidsey. Zawodnik Fogo Unii Leszno pokazuje w tym sezonie dość równą dyspozycję. Czarnym koniem może okazać się także Jan Kvech, który dobrze spisuje się w barwach ROWu Rybnik.

Oba turnieje z pewnością przyniosą nam wiele emocji, ale zapewne także zaskoczeń.Mamy jednak nadzieję, że będą one pozytywne dla Polski. Turniej w Żarnowicy rozpocznie się o godzinie piętnastej, a w Lonigo pojedziemy o godzinie dziewiętnastej.

Lista startowa – Żarnowica 

1. Lukas Fienhage 

2. Witalij Łysak

3. Daniel Klima 

4. Bartosz Smektała

5. Nick Skorja 

6. Filip Hjelmland 

7. Luke Becker 

8. Nicolas Vicentin 

9. Martin Vaculik 

10. Max Ruml 

11. Victor Palovaara 

12. Szymon Woźniak 

13. Robert Lambert 

14. Max Fricke 

15. Václav Milik 

16. Frederik Jakobsen 

R1. Jakub Valković 

R2. Adam Carada

Lista startowa – Lonigo:

1. Matic Ivacic 

2. Michele Paco Castagna 

3. Niels-Kristian Iversen 

4. Denis Stojs

5. Oliver Bernzton

6. Tom Brennan 

7. Timo Lahti

8. Piotr Pawlicki

9. Marius Hillebrand

10. Facundo Martin Cuello

11. Mathias Tresarrieu

12. Nicolas Covatti

13. Andrea Battaglia

14. Jan Kvech

15. Jaimon Lidsey

16. Carlos Eber Ampugnani 

R1. Andrea Battaglia 

R2. Matteo Boncinelli

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *