'; paragraph.insertAdjacentHTML('afterend', adCode); });
Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Udane treningi Motoru Lublin w Gorican. Zmarzlik testował sprzęt Przyjemskiego

Żużel
Fot. Orlen Oil Motor Lublin

Autor: Redakcja

Żużel. Udane treningi Motoru Lublin w Gorican. Zmarzlik testował sprzęt Przyjemskiego

Motor Lublin szykuje się do nowego sezonu w żużlowej Ekstralidze. Po zgrupowaniu w Goricanie, gdzie odbywały się intensywne treningi na jedynym chorwackim torze, drużyna jest gotowa na wyzwania. Bartosz Zmarzlik, mistrz świata, podkreślił znaczenie tych dni treningowych, gdzie mógł poczuć motocykl po zimowej przerwie i dostosować się do nowych ustawień.

– To były owocne dni treningowe przy pięknej pogodzie, w czasie których mogliśmy odświeżyć czucie motocykla po zimowej przerwie. Zarówno ja jak i cała drużyna Motoru robimy wszystko, aby spełnić oczekiwania kibiców w Lublinie – powiedział mistrz świata Bartosz Zmarzlik cytowany przez Ekstraligę Żużlową. – Praktycznie cały dzień spędziłem na torze jak za czasów mojego dzieciństwa. Świetnie było znów poczuć tę adrenalinę, posprawdzać różne ustawienia i silniki. Jak tu przyjeżdżam, to mam uśmiech od ucha do ucha, bo tu zacząłem walkę o trzeci czwarty tytuł. Nie nudzimy się. – dodał.

Największym wzmocnieniem zespołu jest Wiktor Przyjemski, który dołączył do Motoru po udanym sezonie w Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Pomimo kontuzji, która wykluczyła go z treningów kadry na początku roku, Przyjemski jest pełen entuzjazmu i gotowy do działania. Jego starty w barwach Lublina w młodzieżowych rozgrywkach daje mu pewność siebie na nowym terenie.

Przyjemski nie ukrywa, że głównym celem jego przyjścia do Motoru było nauka od mistrzów, zwłaszcza od Zmarzlika. Dowcipnie opowiada o tym, jak poprosił mistrza, by przetestował jego motocykl żużlowy, co zakończyło się uśmiechem, gdy Zmarzlik potwierdził jego działanie.

– W zasadzie przede wszystkim w tym celu przyszedłem do Lublina, aby jak najwięcej uczyć się i korzystać z różnych rad, jakie już na pierwszych treningach w Gorican otrzymywałem. Poprosiłem Bartosza Zmarzlika, aby przetestował na torze mój motocykl i zobaczył czy to faktycznie jedzie… i jedzie – powiedział Wiktor Przyjemski.

387870902 10161392831476738 4556509899904453021 n
Fot. Michał Szmyd
Grand Prix na żużlu
Fot. Taylor Lanning

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *