Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Apator Toruń celuje w złoto w sezonie 2024!

Apator Toruń
fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

Autor: Redakcja

Apator Toruń celuje w złoto w sezonie 2024!

Dla Apatora Toruń to był niesamowicie udany sezon w PGE Ekstralidze, chociaż drużyna wygrała tylko sześć z dwudziestu meczów. Pomimo tego, zdobyli brązowy medal, wykorzystując wady systemu play-off. To zainspirowało właściciela klubu, Przemysława Termińskiego, który ogłosił, że celem drużyny na 2024 rok jest złoto!

Przemysław Termiński powiedział, że choć brąz jest fajny, to nie jest jeszcze to, czego chce dla Apatora. Mówi, że fani zasługują na więcej, a on wierzy, że w nadchodzącym sezonie będą walczyć o zwycięstwo. Dodaje, że mają świetnych zawodników, wspaniałą tradycję i oddanych kibiców. Jest bardzo pewny siebie i mówi, że jeśli wszyscy zawodnicy będą jeździć na swoim najlepszym poziomie, to zagrają w finale.

– Brąz rzecz jasna cieszy, ale nie spocznę, dopóki nie zdobędziemy złota – mówi Przemysław Termiński na łamach Gazety Chełmińskiej. – Toruńscy kibice zasługują na ten sukces i wierzę, że zbliżający się sezon przyniesie upragnione zwycięstwo. Jeździmy w najlepszej lidze świata, mamy topowych zawodników, mamy wspaniałą żużlową tradycję, mamy oddanych kibiców. Jeżeli wszyscy zawodnicy pojadą sezon życia, to powalczymy o finał – dodaje.

Jednak deklaracja właściciela jest zaskakująca, bo eksperci nie widzą Apatora na pierwszym miejscu. Co więcej, jedynym zespołem bez zmian w składzie jest Apator. Jedynie sztab szkoleniowy został zrewolucjonizowany, a nowym menedżerem jest Piotr Baron, znany ze swoich sukcesów w Lesznie.

Może za rok Apator będzie silniejszy. Działacze już porozumieli się z Emilem Sajfutdinowem, Robertem Lambertem i prawdopodobnie z Patrykiem Dudkiem. Wiktor Lampart ma pozostać na pozycji U-24, a mówi się, że Tai Woffinden zastąpi Pawła Przedpełskiego. Ale problemem ciągle są młodzi zawodnicy, ale działacze liczą, że Piotr Baron coś zmieni.

Apator Toruń wygrał już cztery razy najwyższą ligę w Polsce, ale ostatni raz było to w 2008 roku. Ich dorobek medalowy to 19 medali (4 złote, 7 srebrnych i 8 brązowych).

Komentarz: Deklaracja właściciela Apatora jest pełna determinacji, ale zdobycie złota w tak konkurencyjnej lidze będzie ogromnym wyzwaniem. Zmiany w sztabie szkoleniowym mogą przynieść pozytywne efekty, ale sukces zależy przede wszystkim od formy i determinacji zawodników na torze.

Analiza: Apator Toruń jest ambitnym zespołem, który aspiruje do najwyższych miejsc w lidze, jednak ich zadanie nie będzie łatwe, biorąc pod uwagę konkurencję i historię klubu. Kluczowym elementem będzie harmonia w zespole oraz skuteczność zarówno w regularnym sezonie, jak i w fazie play-off. Czy uda im się zrealizować ambitne cele? Czas pokaże.

Apator Toruń
Fot. Kazimierz Kożuch
Apator Toruń
Fot. Łukasz WIlk

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *