Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Potwierdził, że będzie jeździć w Bydgoszczy. Ten rok będzie najważniejszy w jego karierze

Polonia Bydgoszcz
Fot. Czarny Produtions

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Potwierdził, że będzie jeździć w Bydgoszczy. Ten rok będzie najważniejszy w jego karierze

Franciszek Majewski był zdecydowanie najgorętszym nazwiskiem już po zamknięciu okienka transferowego. Młodzieżowiec podczas jego trwania pozostał w szeregach Kolejarza Rawicz, jednak już wtedy wątpliwe było, że klub przystąpi do rozgrywek. Wobec tego 17-latek na początku 2024 szukał nowego pracodawcy.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz nowym klubem zawodnika

W kolejce po zawodnika zgłosiło się parę klubów, ale sytuacja nie była prosta. Kolejarzowi Rawicz nadal bowiem należało zapłacić bardzo duże pieniądze. Koniec końców zdecydowała się na to Polonia Bydgoszcz, co potwierdza oficjalnie już sam zawodnik.

Klubem, który będę reprezentował w nadchodzącym sezonie jest Polonia Bydgoszcz – potwierdził Franciszek Majewski na łamach Tygodnika Żużlowego.

W Bydgoszczy Majewski będzie musiał najpierw wygrać rywalizację o skład z miejscowymi zawodnikami. Niekwestionowanym numerem jeden będzie bowiem wypożyczony z Tauron Włókniarza Częstochowa Franciszek Karczewski. Wydaje się jednak, że prezes Kanclerz ma jasny plan na 17-latka, który bardzo ceni sobie rozmowy ze sternikiem swojego nowego klubu.

Był to moim zdaniem najlepszy klub pod względem mojego rozwoju, również bardzo przekonał mnie pan prezes Jerzy Kanclerz, z którym bardzo dobrze mi się prowadzi rozmowy. Wszystko jest konkretnie i na temat, również bydgoski tor jest bardzo przyjemny do jazdy – skomentował powody wyboru Polonii.

Franciszek Majewski. To może być dla niego przełomowy rok

Nie ulega najmniejszych wątpliwości, że urodzony w 2006 roku zawodnik ma spory talent, jednak nie jest powiedziane, że z miejsca będzie w stanie robić solidne punkty na poziomie Metalkas 2. Ekstraligi. W ubiegłym sezonie w jedenastu meczach w barwach rawickich „Niedźwiadków” uzyskał średnią 1,244 punktu na bieg. Celem numer jeden powinno być zatem przekroczenie pułapu jednego punktu na bieg szczebel wyżej. Sam Franciszek Majewski uważa, że będzie to kluczowy sezon w jego karierze.

Jeśli mam by szczery, to ten sezon będzie najważniejszy w mojej przygodzie żużlowej – mówi odważnie 17-latek.

Franciszek Majewski
Fot. Roman Biliński
Franciszek Majewski
Fot. Roman Biliński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *