Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Franciszek Majewski wzmocnieniem dla Polonii Bydgoszcz. 17-latek pomoże w walce o awans

Franciszek Majewski
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Choroszy

Franciszek Majewski wzmocnieniem dla Polonii Bydgoszcz. 17-latek pomoże w walce o awans

W ostatnim czasie głośno było o tym, dokąd trafi ten utalentowany młodzieżowiec. Teraz wiemy już, że Franciszek Majewski dołączy do Abramczyk Polonii Bydgoszcz i w nadchodzącym sezonie właśnie w barwach Gryfów pojedzie w Metalkas 2. Ekstralidze. 17-latek z pewnością jest wzmocnieniem dla bydgoszczan, których czeka pasjonująca walka o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, co jest ich głównym celem na tegoroczne rozgrywki ligowe.

Polonia Bydgoszcz wygrała wyścig

Po tym, jak Kolejarz nie otrzymał licencji na starty w lidze, a co za tym idzie, kontrakt juniora został rozwiązany, stało się jasne, że Majewski dołączy do którejś z drużyn z wyższych lig. Już wcześniej budził on zainteresowanie ekstraligowych zespołów, jednak wtedy jego transfer nie doszedł do skutku. Teraz kiedy wiemy już, że rawiczanie nie przystąpią do rozgrywek, przenosiny do nowej ekipy stały się pewne. Ostatecznie to Polonia Bydgoszcz pozyskała 17-latka, a on sam może być wzmocnieniem dla formacji juniorskiej klubu walczącego o PGE Ekstraligę.

Franciszek Majewski w minionym sezonie na najniższym poziomie rozgrywkowym zaprezentował wszystkim swój spory potencjał. Młodzieżowiec wykręcił średnią biegopunktową na poziomie 1,244, a co ważne w końcówce sezonu prezentował się świetnie i widać było, że poczynił on ogromny progres. Teraz sprawdzi się na zapleczu PGE Ekstraligi. Polonia Bydgoszcz razem z Majewskim będzie miała do dyspozycji jeszcze Franciszka Karczewskiego, wypożyczonego z Tauron Włókniarza Częstochowa.

Kibice z Bydgoszczy mogą być bardzo zadowoleni. Ich klub bowiem wzmocnił element składu, który może być bardzo ważny w walce o awans do elity. Franciszek Majewski wydaje się lepszym zawodnikiem od dwóch wychowanków Polonii Oliviera Buszkiewicza i Bartosza Nowaka, którzy również mogliby jeździć w formacji młodzieżowej zespołu. Były junior Kolejarza Rawicz może z Karczewskim stać się najlepszą parą młodych żużlowców w Metalkas 2. Ekstralidze, a to z kolei bardzo pomogłoby w walce z innymi kandydatami do awansu do PGE Ekstraligi. Bowiem potencjały formacji seniorskich najlepszych drużyn są do siebie zbliżone, co oznacza, że mocni juniorzy mogą być na wagę złota, a w tym przypadku na wagę wejścia do elity.

Najnowszy ruch bydgoszczan jest więc świetnym wykorzystaniem okazji, która przytrafiła się na rynku transferowym. Polonia transferem 17-latka wzmocniła się w walce z innymi drużynami na zapleczu PGE Ekstraligi. Nie zapominajmy również, że Franciszek Majewski to jeszcze młody i perspektywiczny żużlowiec, co oznacza, że może się jeszcze rozwinąć i stać się lepszym zawodnikiem, mogącym zdobywać większe ilości punktów. Na pewno z uwagą będziemy przyglądać się temu jak Majewski poradzi sobie w Bydgoszczy i jak będzie prezentować się na tle rywali w Metalkas 2. Ekstralidze.

380735173 836332075167232 1181404566296063831 n
Fot. Roman Biliński
380740956 836331741833932 2561654305100991831 n
Fot. Roman Biliński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×