Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Jego sukces wpłynął na zainteresowanie dyscypliną w kraju

Lebiediew
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Jego sukces wpłynął na zainteresowanie dyscypliną kraju

Andrzej Lebiediew w tegorocznej rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Świata będzie jednym ze stałych uczestników. Łotysz otrzymał stałą dziką kartę od organizatorów cyklu. Nominacja ta jest z pewnością osiągnięciem i może przyczynić się do rozwoju żużla w ojczyźnie Lebiediewa.

Uczestnictwo zawodnika Unii Leszno w zmaganiach elitarnego cyklu spowodowało wzrost zainteresowania dyscypliną w kraju. Andrzej Lebiediew w rozmowie z fimspeedway.com zdradził, że odezwało się do niego wiele firm, w tym także tych z Łotwy, które chciałyby się zareklamować przez żużel.

– Zaangażowały się firmy, które z żużlem nie miały nigdy nic wspólnego. To dla mnie bardzo pozytywne. Odezwało się wiele firm z Polski, znalazłem również sponsorów z Danii. Największym pozytywem było jednak to, że w moim kraju firmy posiadające pieniądze, zaczęły postrzegać żużel jako miejsce, gdzie można się zareklamować. W poprzednich sezonach jeszcze nie widziałem aż tak wielkiego zainteresowania moją osobą – powiedział w rozmowie z fimspeedway.com Andrzej Lebiediew.

Sukces 29-latka nie obszedł się bez reakcji łotewskich mediów, które masowo kontaktowały się z uczestnikiem tegorocznego cyklu Grand Prix. Na Łotwie kibice żużla będą mogli śledzić rywalizację ich rodaka z najlepszymi, co wpłynie na pewno na wzrost popularności wśród innych mieszkańców tego kraju.

– Dostawałem wiele telefonów od łotewskich mediów czy telewizji, co jest dla mnie bardzo cenne. Dla mnie i dla młodych zawodników, którzy rozpoczynają swoje kariery w Rydze oraz Daugavpils. Teraz każdy na Łotwie może oglądać moją walkę z najlepszymi zawodnikami świata. To świetne – tłumaczy.

Żużel w kraju Andrzeja Lebiediewa cały czas się rozwija. Jeszcze jakiś czas temu jedynym ośrodkiem dyscypliny było Daugavpils. Później do niego dołączyła również Ryga, która od minionego roku organizuje również rundę Grand Prix. Według Lebiediewa wielu młodych chłopaków mogłoby się zainteresować jazdą na żużlu.

– Wokół Rygi, na okolicznych wioskach, istnieje dużo torów do motocrossu. Myślę, że żużlowi trenerzy tam właśnie powinni się udać i zaprosić trenujących tam chłopców do spróbowania żużla. Motocross na Łotwie stoi na bardzo wysokim poziomie. Wydaje mi się, że sporej części tych chłopaków spodobałby się nasz sport. Mam nadzieję, że sukces mój, a także Francisa Gustsa i innych chłopaków, doda wiary tym, którzy będą chcieli zacząć swoją przygodę z żużlem – powiedział.

prezes stali gorzów
Fot. Marta Astachow
361101560 10227472016720392 1904923346232726626 n
Fot. Paweł Wilczyński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *