Przejdź do treści
Aktualności żużlowe

Żużel. Śląsk Świętochłowice celuje w organizację wielkich imprez Żużlowych! Renomowane wydarzenia na horyzoncie

Żużel
Fot. Śląsk Świętochłowice

Autor: Redakcja

Żużel. Śląsk Świętochłowice celuje w organizację wielkich imprez Żużlowych! Renomowane wydarzenia na horyzoncie

W rozmowie Krzysztofa Basa, trener „Śląsk” Świętochłowice z Tygodnikiem Żużlowym dowiedzieliśmy się, że klub ma ambitne plany na nadchodzący sezon. Według informacji przekazanej przez przedstawiciela klubu, aktualnie na stadionie może przebywać maksymalnie 999 osób, co jest wynikiem bezpiecznych ograniczeń obowiązujących na obiektach masowych.

Rozmówca przypomniał, że ubiegłoroczna edycja Nice Cup przyciągnęła ogromne zainteresowanie, a bilety na wydarzenie rozeszły się w mgnieniu oka. Wskazał na wyzwanie związane z ograniczoną liczbą miejsc, które skutkowało koniecznością odesłania wielu kibiców, nieposiadających już dostępu do trybun.

Na pytanie o plany na nadchodzące imprezy masowe na „Skałce”, przedstawiciel klubu zdradził, że klub zamierza pójść o krok dalej. Chociaż jeszcze nie jest potwierdzona konkretna impreza, to klub aspiruje do zorganizowania wydarzenia o znaczącej randze. Trwają rozmowy z decydentami polskiego ścigania, a klub pragnie przyciągnąć imprezę, która zyska popularność na skalę ogólnopolską, a także trafi do mediów telewizyjnych.

„Chcielibyśmy zorganizować coś naprawdę poważnego. Toczymy rozmowy z decydentami polskiego ścigania, bo to oni będą wybierać. Chcielibyśmy dostać coś, co naprawdę cieszy się popularnością i można to zobaczyć w całej Polsce, bo przyjedzie telewizja” – powiedział przedstawiciel klubu dla Tygodnika Żużlowego.

Odpowiedzialność za wybór imprezy leży jednak w gestii Polskiego Związku Motorowego. Klub podkreśla, że nie boi się podjęcia wyzwania związanego z organizacją takiego wydarzenia, nawet jeśli byłby to jeden z turniejów cyklu o Indywidualne Mistrzostwo Polski.

„Nie boimy się odpowiedzialności i organizacji takiego wydarzenia. Śmiało się podejmiemy, bo trzeba sobie stawiać ambitne cele i nie bać się wyzwań. Nawet jakiś półfinałowy turniej ważniejszej rywalizacji, to też byłoby wyróżnienie. Chodzi o to, co przyciągnie kibiców i przypomni światu, że sport ścigania odbudowuje się tu i powoli powraca do Świętochłowic” – dodał rozmówca.

Warto zauważyć, że Śląsk Świętochłowice ma świadomość, iż organizacja imprez o większym znaczeniu wymagać będzie odpowiedniej infrastruktury i wsparcia kibiców. Jednak klub jest gotów podjąć to wyzwanie, w nadziei na przyciągnięcie uwagi i umocnienie pozycji Świętochłowic jako miejsca organizacji ważnych wydarzeń sportowych.

Żużel
Fot. Speedway Śląsk Świętochłowice//Facebook
Tor w Świętochłowicach
Fot. Śląsk Świętochłowice/Facebook

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *