Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Wyścig z czasem dla Speedway Kraków: Gotowy skład, brakujące fundusze i wsparcie miasta pod znakiem zapytania

żużel
Fot. Żużel Kraków

Autor: Redakcja

Żużel. Wyścig z czasem dla Speedway Kraków: Gotowy skład, brakujące fundusze i wsparcie miasta pod znakiem zapytania

Rozmowa z prezesem Speedway Kraków, Mikołajem Frankiewiczem dla Tygodnika Żużlowego, rzuciła światło na obecny stan klubu. Zespołowi brakuje jedynie formalnego zgłoszenia do rozgrywek, jednak finanse oraz wsparcie miasta pozostają kwestią otwartą.

Prezes Frankiewicz wyjawił, że skład zespołu jest praktycznie gotowy na nadchodzący sezon, lecz kwestie finansowe sprawiają trudności. Klub poszukuje aktywnie sponsorów, prowadząc rozmowy z różnymi podmiotami, zarówno lokalnymi, jak i z całej Polski.

W kontekście wsparcia miasta, prezes zaznaczył, że zwrócili się do Głównej Komisji Sportu o przedłużenie terminu zgłoszenia zespołu do rozgrywek, uzyskując czas do końca lutego. Mimo otrzymanej pomocy w postaci poparcia projektu ze strony miasta, Frankiewicz podkreślił, że słowa poparcia to jedno, ale kluczowe jest rzeczywiste zaangażowanie finansowe.

Zapytany o spotkanie z prezydentem Krakowa, Jackiem Majchrowskim, prezes Speedway Kraków przyznał, że otrzymali pomoc ze strony miasta, ale kluczowe jest materialne wsparcie, zwłaszcza w kontekście profesjonalizmu i kosztów związanych z udziałem w rozgrywkach.

Prezes Frankiewicz podkreślił, że Kraków ma pewne trudności z finansowaniem sportu profesjonalnego, gdyż żadna drużyna nie otrzymuje bezpośrednich środków od miasta za samo istnienie. Jedynie uczestnictwo w telewizyjnie transmitowanych rozgrywkach otwiera możliwość uzyskania wsparcia.

Sytuacja Speedway Kraków to wyjątkowe wyzwanie, gdzie gotowy skład kontrastuje z problemami finansowymi. Wsparcie miasta jest kluczowe, a prezes Frankiewicz podkreśla, że słowa poparcia nie wystarczą. Klub musi szybko znaleźć stabilne finansowanie, by zapewnić profesjonalny start w rozgrywkach. Kraków, mimo bogatej tradycji sportowej, stawia przed klubem trudne warunki. Miejmy nadzieję, że wspólnie z miastem uda się znaleźć rozwiązanie, umożliwiające Speedway Kraków powrót na szlak sukcesu.

Krakowscy
Fot. Żużel Kraków// Facebook
Speedway Krakow

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×