Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Reprezentacja Polski poleci na Maltę

żużel
Fot. Taylor Lanning

Autor: Krzysztof Grzęda

Żużel. Reprezentacja Polski poleci na Maltę

Przygotowania do sezonu żużlowego idą pełną parą, nie inaczej jest w przypadku Żużlowej Reprezentacji Polski. Zimowa pogoda w naszym kraju oznacza, że warunki do trenowania na świeżym powietrzu nie należą do najlepszych i dlatego kadrowicze pojadą na zagraniczne zgrupowanie. Wybór drugi raz z rzędu padł na Maltę.

Zgrupowanie już za niespełna miesiąc

Kadra zgrupowanie rozpocznie 29 stycznia, a zakończy 5 lutego. – „Będziemy w tym samym hotelu, co w zeszłym roku, bo zawodnicy byli z pobytu w nim zadowoleni. Mówili, że jeśli można, to najlepiej byłoby polecieć właśnie tam” – mówi Dariusz Cieślak na łamach polskizuzel.pl.

Zmianie nie uległ również hotel, w którym zakwaterowani zostaną żużlowcy, czyli będą gośćmi hotelu Seabank Resort. – „Nie było sensu szukać czegoś innego, skoro ta miejscówka okazała się tak dobrym strzałem. Mamy sprawdzone miejsce, wiemy czego się po nim spodziewać. Znamy okolicę, wiemy, że będziemy mieć blisko na boiska do siatki i piłki. To samo z plażą. Wiemy, gdzie wypożyczyć rowery” – kontynuuje kierownik kadry.

Reprezentacja Polski na Malcie

W zgrupowaniu weźmie udział dwunastoosobowa kadra, podzielona na 3 kategorie wiekowe: seniorską, U23 oraz U21 (pełne składy poniżej) i sztab szkoleniowy czyli trener Rafał Dobrucki i kierownik Dariusz Cieślak. Poza nim będą też Mariusz Cieśliński (trener odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne) i fizjoterapeuta Piotr Lutowski.

Kierownik reprezentacji opowiedział również, jak będzie wyglądało zgrupowanie. „Na pewno, tak jak poprzednim razem, zaplanujemy jakąś wycieczkę, ale o tym, gdzie się udamy, zdecydujemy już na miejscu. Wszystko będzie zależało od warunków pogodowych i tego, jakie będą oferty ” – kończy Cieślak.

Reprezentacja Polski 2024

SENIORZY:

Patryk Dudek (For Nature Solutions Apator Toruń)

Jarosław Hampel (Enea Falubaz Zielona Góra)

Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)

Janusz Kołodziej (FOGO Unia Leszno)

Dominik Kubera (Platinum Motor Lublin)

Szymon Woźniak (ebut.pl Stal Gorzów)

Bartosz Zmarzlik (Platinum Motor Lublin)

U-23

Mateusz Cierniak (Platinum Motor Lublin)

Bartłomiej Kowalski (Betard Sparta Wrocław)

JUNIORZY

Antoni Mencel (FOGO Unia Leszno)

Wiktor Przyjemski (Platinum Motor Lublin)

Damian Ratajczak (FOGO Unia Leszno)

Polskaa
Fot. Michał Szmyd
Polska
Fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *