Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Piotr Pawlicki zdradził, jakie ma relacje z dwoma reprezentantami Polski

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Piotr Pawlicki zdradził, jakie ma relacje z dwoma reprezentantami Polski

Wśród żużlowców możemy znaleźć wiele przykładów różnych relacji. Nie wszyscy są do siebie przyjaźnie nastawieni, a wśród nich rzeczą normalną są spięcia, jak również przyjaźnie. O relacjach z dwoma reprezentantami Polski opowiedział dla Radia Index Piotr Pawlicki.

Pokolenie polskich żużlowców, do którego należą takie duże nazwiska, jak Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Patryk Dudek i Piotr Pawlicki, odznaczyło się ogromną rywalizacją między nimi. Każdy z wyżej wymienionych zawodników zaliczył choć jeden sezon w cyklu Grand Prix, a wszyscy, prócz młodszego z braci Pawlickich, zdobywali przynajmniej jeden medal w elitarnych zmaganiach. Między nimi dochodziło do wielu zaciętych wyścigów, gdyż każdy chciał być najlepszy. Nic więc dziwnego, że ich relacje układały się różnie. Zdarzały się spięcia, ale również przyjaźnie.

Relacje ze Zmarzlikiem i Dudkiem

W rozmowie z Maciejem Noskowiczem w Radiu Index Piotr Pawlicki opowiedział o swoich stosunkach z Patrykiem Dudkiem i Bartoszem Zmarzlikiem. Zdradził on, że w przeszłości zdarzało im się spędzać nawet razem sylwestra, jednak później przez sytuacje torowe i media trochę relacja się pogorszyła. Wychowanek leszczyńskiej Unii zdradził również, że w przeszłości w mediach mówiło się dużo o jego nie najlepszych stosunkach z czterokrotnym mistrzem świata. W rzeczywistości nie było to tak, jak przedstawiano to w przestrzeni publicznej.

– Z Patrykiem Dudkiem też jednego sylwestra spędzaliśmy. Kiedyś się bardziej troszkę kumplowaliśmy. […] Jakieś tam sytuacja torowe trochę oddaliły później nakręcanie przez media różnych sytuacji i takie się później robią jakieś kwasy, jak między mną a Bartkiem powiedzmy, tam kiedyś był, którego my nie mieliśmy, a media wałkowały i podobnie tutaj – mówił w Radiu Index Piotr Pawlicki.

Przyjaźń z byłym kolegą z zespołu

Z kolei bardzo bliskie relacje Pawlicki razem ze swoim bratem utrzymują z Maciejem Janowskim. W przeszłości Piotr i Maciej byli razem sponsorowani przez Red Bulla, a w minionym sezonie reprezentowali nawet barwy jednej drużyny Betard Sparty Wrocław.

385695171 10227936946423344 7795008420377757360 n
Fot. Paweł Wilczyński
Piotr Pawlicki
Fot. Kazimierz Kożuch

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *