Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Prezydent Lublina odpowiada na słowa Ministra Sportu Sławomira Nitrasa

Najlepsze tory żużlowe

Autor: Redakcja

Żużel. Prezydent Lublina odpowiada na słowa Ministra Sportu Sławomira Nitrasa

Wizyta Ministra Sportu i Turystyki, Sławomira Nitrasa, w programie „Kanał Sportowy” wywołała burzę w świecie sportu. Jego kontrowersyjne wypowiedzi dotyczące wspierania klubów sportowych i krytyka budowy aren sportowych spotkały się z ostrą reakcją prezydenta Lublina, Krzysztofa Żuka.

Minister Nitras ostro zwrócił uwagę na finansowanie klubów sportowych przez spółki Skarbu Państwa, sugerując, że takie wsparcie może prowadzić do niedostatecznego zaangażowania klubów w pozyskiwanie własnych środków. Krytycznie odniósł się również do planów budowy areny sportowej w Lublinie, wskazując, że jest to zadanie samorządów, nie resortu sportu.

– Jeżeli jest tak, że są kluby, których budżet to jest 70% spółka skarbu państwa, a może i więcej to znaczy, że tam nie ma podglebia, żeby ten klub na takim poziomie funkcjonował. To nie może być tak, że Sasin przychodzi, pstryk robi i mamy Ekstraklasę, walczymy o mistrza – mówił minister sportu, dodając: – My finansujemy infrastrukturę sportową naprawdę na gigantycznym poziomie.

Jednakże, odpowiedź prezydenta Żuka nie pozostawiła miejsca na wątpliwości. W swoim komentarzu, Żuk podkreślił, że Lublin nie może ponosić odpowiedzialności za decyzje polityków z poprzedniej kadencji i nie powinien być karany za finansowanie sportu przez spółki Skarbu Państwa, co ma miejsce również w innych miastach w Polsce. Dodatkowo, Żuk przypomniał, że planowana wielofunkcyjna hala sportowa w Lublinie będzie służyła nie tylko żużlowi, ale także innym dyscyplinom sportowym oraz różnym wydarzeniom publicznym, co pokazuje jej znaczenie dla społeczności lokalnej.

– Przede wszystkim Lublin nie może ponosić odpowiedzialności za wcześniejsze decyzje polityków PiS i „podlegać karze” za finansowanie sportu przez spółki skarbu państwa. Tym bardziej, że Lublin nie jest żadnym wyjątkiem w takim sponsoringu sportu w Polsce. Wielofunkcyjna hala, którą planujemy w Lublinie będzie służyć żużlowi, ale również sportom zespołowym czy też lekkoatletyce, a także innym wydarzeniom publicznym, na przykład koncertom.

Warto zauważyć, że kontrowersje między ministrem a prezydentem Lublina dotyczy nie tylko kwestii finansowania sportu, ale również różnych wizji rozwoju infrastruktury sportowej w kraju. Minister Nitras skupia się na ograniczeniu finansowania inwestycji w infrastrukturę sportową, podczas gdy prezydent Żuk podkreśla znaczenie budowy nowoczesnych obiektów sportowych dla rozwoju miasta i regionu.

Kontrowersje wokół wypowiedzi ministra Nitrasa i odpowiedź prezydenta Żuka rzucają światło na głębokie problemy w polityce sportowej w Polsce. W obliczu tych sporów, kluczowe będzie znalezienie równowagi między wsparciem dla sportu powszechnego a inwestycjami w infrastrukturę sportową na różnych szczeblach administracyjnych.

429823050 854557776682243 2550197304231654554 n
Fot. Orlen Oil Motor Lublin Facebook
Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *