Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Nowy stadion INNPRO ROW Rybnik. Obietnice, wizualizacje i nadzieje na żużlową przyszłość

Nowy Stadion
Fot. Sonia Kaps

Autor: Redakcja

Nowy stadion INNPRO ROW Rybnik. Obietnice, wizualizacje i nadzieje na żużlową przyszłość

W dniu prezentacji drużyny INNPRO ROW-u Rybnik, kibice zgromadzeni na wydarzeniu mieli okazję przyjrzeć się wizualizacji nowego stadionu, który ma być dumą miasta. Piotr Kuczera, prezydent Rybnika, zwrócił się do fanów z prostym pytaniem: czy im się podobało? Po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi, prezydent zadeklarował, że miasto stać na tę inwestycję, prosząc jednocześnie o cierpliwość.

Planowane jest, że nowy stadion będzie budowany etapami, pięć etapów w ciągu pięciu lat, z rocznym cyklem na każdy etap. Wizualizacja przedstawiona przez klub imponuje, a jeśli prace rozpoczną się w 2025 roku, oczekuje się, że stadion będzie gotowy w 2029 roku.

Nowoczesny obiekt ma być rezultatem kontroli Ekstraligi Żużlowej, a jego powstanie jest związane z nadzieją INNPRO ROW Rybnik na awans do PGE Ekstraligi. W trakcie kontroli, Ekstraliga wyraziła wiele zastrzeżeń do infrastruktury stadionowej. Z tego powodu planowana jest gruntowna modernizacja, która ma składać się z pięciu etapów i zakończyć się w ciągu pięciu lat.

Wizualizacja nowego stadionu wzbudziła entuzjazm zarówno wśród przedstawicieli klubu, jak i kibiców. Anita Mazur i Patrick Hansen, prowadzący prezentację, byli zachwyceni, opisując obiekt jako przypominający kultową Motoarenę.

Prezydent Piotr Kuczera zapewnił, że miasto sprosta finansowym wyzwaniom związanym z nowym stadionem. Jednakże, zwrócił się do kibiców z prośbą o cierpliwość w oczekiwaniu na pełną realizację projektu. Obietnica prezydenta budzi nadzieję nie tylko na spełnienie wymagań Ekstraligi, ale także na organizację turniejów międzynarodowych, w tym Grand Prix czy Drużynowego Pucharu Świata.

Należy jednak pamiętać, że obietnice polityków często towarzyszą kampaniom wyborczym, a zbliżające się wybory samorządowe mogą wpływać na ton deklaracji. Mimo to, wielbiciele ROW Rybnik i żużla mają powody do optymizmu, gdyż plany modernizacji stadionu wydają się być solidnie zakorzenione w rzeczywistości. Czekamy z niecierpliwością na rozwój sytuacji i spełnienie obietnic, które mogą przynieść nową erę dla żużlowego środowiska w Rybniku.

Żużel
Fot. Marta Astachow
prezes
Fot. Andrzej Kozyrski

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *