Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Prace na torze w Pile. Jest dosypywana nawierzchnia

żużel
Fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Prace na torze w Pile. Jest dosypywana nawierzchnia

Jesteśmy na ostatniej prostej do sezonu 2024. Na wielu torach już odbyły się pierwsze treningi, ale jak się okazuje w niektórych ośrodkach pożytkują ten czas, jeszcze na prace przy nawierzchni. W Pile postanowiono dosypać trochę świeżego materiału.

W środę, 13 marca Enea Polonia Piła zamieściła na swoich mediach społecznościowych kilka krótkich filmów z prac na domowym obiekcie. Na torze wylądowała dodatkowa dawka glinki, która została potem wymieszana ze stałą nawierzchnią. Nie są to prace, które całkowicie odmienią pilski owal, więc nie ma żadnych obaw, że wpłyną one negatywnie na przygotowania do sezonu i opóźnią znacząco wyjazd na tor miejscowych zawodników.

Pilanie mają w tej chwili większe zmartwienia, choć nie dotyczą one bezpośrednio kondycji ich klubu. Po stronie Polonii wszystko się zgadza, jednak nadal nie wiadomo ilu rywali zdoła zgłosić, swoje drużyny do rozgrywek Krajowej Ligi Żużlowej, która miała ruszyć jeszcze w marcu. Nadal czekamy na oficjalne decyzje w sprawie Unii Tarnów i Speedway Kraków. Nieobecność tej pierwszej drużyny, która wydawała się faworytem rozgrywek może otworzyć przed Polonią szansę realnej walki o awans do Metalkas 2. Ekstraligi.

obraz 2024 03 13 161701222
Screen: Instagram Stories/poloniapila
obraz 2024 03 13 161805321
Screen: Instagram Stories/poloniapila

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *