Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Unia Tarnów jednak pojedzie?! Finansowanie ze spółek Skarbu Państwa. Padły deklaracje polityka!

Unia Tarnów
Fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

Unia Tarnów jednak pojedzie?! Finansowanie ze spółek Skarbu Państwa. Padły deklaracje polityka!

Władze Unii Tarnów z pewnością nie śpią i nieustannie walczą o to, by klub wystartował w rozgrywkach Krajowej Ligi Żużlowej w sezonie 2024. Najnowszy komunikat klubu z Małopolski przekazał tuż przed północą w poniedziałek. Chodzi o wsparcie spółek Skarbu Państwa!

Unia Tarnów bez dwóch zdań zaskoczyła wielu sympatyków żużla. Spora część kibiców już pogodziła się z tym, że główny faworyt do awansu do Metalkas 2. Ekstraligi w ogóle nie wystartuje w sezonie 2024, tymczasem w poniedziałkowy późny wieczór klub przekazał najnowsze informacje, przez które widać światełkow tunelu.

Dzisiaj (poniedziałek – dop.red) Prezes Unii Tarnów ŻSSA Kamil Góral wraz z przedstawicielem Rady Nadzorczej Arturem Lewandowskim oraz Piotrem Szablowskim odbyli bardzo ważne spotkanie z Panem posłem Ireneuszem Rasiem – Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Podczas rozmowy padły bardzo ważne deklaracje o finansowaniu naszego klubu przez inne spółki Skarbu Państwa. Wierzymy, że zaproponowana oferta spółki żużlowej spotka się z aprobatą” – napisano na klubowym fanpage’u.

Wiele wskazuje więc na to, że Unia będzie walczyć o to, aby to właśnie spółki Skarbu Państwa zastąpiły Grupę Azoty, która była zmuszona wycofać się ze sponsoringu klubu. Nadal jednak nie możemy powiedzieć na 100%, czy tarnowianom uda się wystartować w rozgrywkach ligowych. Kolejne dni będą absolutnie kluczowe w całej sprawie.

Unia tarnow 2023
Fot. Jakub Malec
tarnow unia
Fot. Jakub Malec

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *