Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Selekcjoner dokonał wyboru. Poznaliśmy dziką kartę na eliminację Tauron SEC

Żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Selekcjoner dokonał wyboru. Poznaliśmy dziką kartę na eliminację Tauron SEC

1 kwietnia odbył się Złoty Kask. W turnieju zawodnicy walczyli nie tylko o prestiżowe trofeum, ale również o możliwość startów w eliminacjach do tegorocznego cyklu Tauron Speedway Euro Championship, a także przyszłorocznych zmagań w Speedway Grand Prix. Po zawodach znaliśmy więc już część żużlowców, którzy wezmą udział w kwalifikacjach. Dzisiaj z kolei selekcjoner Żużlowej Reprezentacji Polski przekazał, kto otrzymał dziką kartę na eliminację SEC.

W eliminacjach do tegorocznego cyklu SEC pierwotnie mieli powalczyć Dominik Kubera, Kacper Woryna, Piotr Pawlicki, Mateusz Cierniak oraz Maciej Janowski. Ostatecznie jednak zamiast Kubery w walce o jazdę w Indywidualnych Mistrzostwach Europy ujrzymy Przemysława Pawlickiego, co ogłoszono w mediach społecznościowych Żużlowej Reprezentacji Polski. Dzisiaj również poznaliśmy dziką kartę na eliminację tych zmagań, a Rafał Dobrucki zdecydował się postawić na Jarosława Hampela. Zawodnik Falubazu Zielona Góra weźmie udział w rundzie eliminacyjnej w Mureck zaplanowanej na 1 maja.

Dla Jarosława Hampela pierwsza kolejka PGE Ekstraligi przyniosła bardzo dobry wynik. W spotkaniu z drużyną Betard Sparty Wrocław Hampel był liderem NovyHotel Falubazu, kończąc mecz z dorobkiem 12 punktów. 42-latek pokazał się z fantastycznej strony na torze, co mogło przekonać selekcjonera do postawienia na byłego wicemistrza świata. Dzisiaj natomiast on i jego drużyna zmierzą się w bardzo ważnym starciu z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz.

Falubaz Zielona Góra
Fot. Marta Astachow
434072841 979082227558882 248729694604330274 n
Fot. Roman Biliński

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *