Przejdź do treści
Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Pojedynek faworytów w osłabionych składach. Zapowiedź meczu Enea Falubaz Zielona Góra – Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Żużel
fot. Marta Astachow

Autor: Wojciech Kamiński

Żużel. Pojedynek faworytów w osłabionych składach. Zapowiedź meczu Enea Falubaz Zielona Góra – Abramczyk Polonia Bydgoszcz

W niedzielę na torze przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze zmierzą się dwie drużyny, które przed sezonem były uznawane za te, które mają największe szanse na wygranie 1. Ligi Żużlowej. Zarówno Falubaz i Polonia nie wystąpią w swoich optymalnych zestawieniach. Gospodarze awizowali skład bez Luke Beckera, który jest kontuzjowany i Vitkora Trofimowa, który również jest niezdolny do jazdy. W ich miejsce na pozycji U24 wystąpi wychowanek zielonogórskiego zespołu, Fabian Ragus. Wśród gości zabraknie Daniela Jeleniewskiego, który odczuwa skutki upadku, który zaliczył w meczu z Rybnikiem. W jego miejsce do programów wpiszemy Bartosza Nowaka, którego prawdopodobnie będzie zastępował Benjamin Basso.

Bartosz Zmarzlik zalicza taśmę i wygrywa SGP w Chorwacji [RELACJA]

Obydwa zespoły odjechały do tej pory po dwa mecze i zanotowały w nich komplet zwycięstw. Jest jednak jedna ważna różnica, Falubaz rozgrywał swoje mecze na wyjazdach, a Polonia na domowym torze. Zawodnicy spod znaku Myszki Mickey nie pozostawili złudzeń drużynom ROWu Rybnik i Wybrzeża Gdańsk. Żadna z tych ekip nie była w stanie przekroczyć bariery 40 punktów na domowym owalu. Na tak dobry wynik w głównej mierze przełożyła się świetna postawa czwórki seniorów z Zielonej Góry, Buczkowski, Pawlicki, Jensen i Tungate w tych spotkaniach zanotowali na swoich kontach wyniki dwucyfrowe (z bonusami).

Próżno szukać takiej regularności wśród bydgoszczan. Zawodnicy, którzy pojechali słabiej w meczu z Orłem Łódź, zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w spotkaniu z teamem Krzysztofa Mrozka, a Ci którzy lepiej pojechali w pierwszym spotkaniu, zanotowali delikatny spadek w formy w drugim. Wydaje się, że po meczu z rybniczanami największym zmartwieniem dla bydgoszczan jest postawa Kennetha Bjerre, który w czterech startach zdołał zdobyć tylko trzy oczka.

Obiektywnie spoglądając na nadchodzący pojedynek, faworytem wydaje się być Enea Falubaz Zielona Góra. Pytanie czy podopiecznym Piotra Protasiewicza uda się przełożyć swoją bardzo dobrą dyspozycję wyjazdową na występ na własnym torze. Goście mają po swojej stronie atut w postaci najlepszego juniora 1. Ligi, jednak bez równej jazdy liderów może się to okazać niewystarczające na tak silnego rywala jakim jest zielonogórski Falubaz.

Składy:

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:
1. Kenneth Bjerre
2. Bartosz Nowak
3. David Bellego
4. Szymon Szlauderbach
5. Andreas Lyager
6. Wiktor Przyjemski
7. Olivier Buszkiewicz
8. Benjamin Basso

Enea Falubaz Zielona Góra:
9. Przemysław Pawlicki
10. Rasmus Jensen
11. Rohan Tungate
12. Fabian Ragus
13. Krzysztof Buczkowski
14. Dawid Rempała
15. Michał Curzytek

fot. Marta Astachow

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *